Marketissa säntäillään niinkuin ei muita olis ja mennään törkeesti eteen jonossa,kerran sanoin yhdelle eukolle että etuilitko niin ei reagoinut mitenkään, taisi olla kuuro tai tyhmä tai molempia. toiotaansa meni ja kierroksia oli luultavasti 7000 ennenkuin hieman liikahti. kortti pois ja kävellen kotiin.
Vastaukset 7
- Anonyymi
Voisivatko ihmiset samalla kunnioittaa sitä toisten ihmisten henkilökohtaista tilaa ja olla uimatta kassajonoissa toisen ihmisen liiveihin?
Ei ole kovinkaan pitkä aika, kun Pirkan kirpputorikeskuksella pirtsakka neiti ihminen jatkoi sitkeää lähentelyään kassajonossa, vaikka kohteliaasti pyysin että "Voitko olla tulematta noin lähelle? Kun kassajono ei etene yhtään sen nopeampaa, vaikka kuinka uisit minulle liiveihin." lähentely loppui vasta, kun totesin että "Ei ole tainnut äiti opettaa minkäänlaisia käytöstapoja."
Ihan oikeasti ihmiset, kunnoittakaa toisten ihmisten henkilökohtaista tilaa, kaikki kun ei haluaa tuntemattomia ihmisiä itselleen iholle kiinni! Vaan osa meistä kokee sen hyvinkin ahdistavana, kun tullaan liian lähelle. - Anonyymi
Eihän nuo kaikki äiskät jaksa jonotella kun pitää myös hoitaa aikamiespoikaakin .
- Anonyymi
Ei se jono tosiaankaan mene yhtään sen nopeampaa, vaikka kuinka uisi edellä menevän liiveihin. Tosin taidan olla sen verran vetävä pakkaus, että olen kuin sokeria jota ihmiset täällä sukupuolesta riippumatta eivät voi vastustaa kun tämä sama ilmiö toistuu kokoajan että minun liiveihin uidaan. -.-"
Kunnioittakaa ihmiset sitä toisen ihmisen henkilökohtaista tilaa, kiitos!
- Anonyymi
Pamauta krapula pierun niin lupaan että olet aika lähellä jonon kärkeä.
- Anonyymi
Työläiset pitää päästää jonon ohitse,piste.
- Anonyymi
Ehkäpä persauksiin kiinni tunkeva antaa jännästi tilaa, kun "vahingossa" tallaa häntä varpaille...
Tämä tapahtui eräässä apteekissa Tampereella, ei Kangasalla: lähestyin tiskiä jossa oli kolme eri apteekinmyyjää. Jonoja oli vaan yksi. Olin siinä heti jo ensimmäisenä jonossa, kun ulkomaalaisen näköinen nuori nainen meni vaan eteeni seisomaan. Sitten kun yksi myyjistä näytti vapaan näköiseltä, minä vaan otin ja menin tiskille palveltavaksi, vaikka se nainen oli minun edelläni.
Minähän siihen olin ensimmäiseksi tullut. Tokaksi tullut saa luvan odottaa. Enkä ala siinä "keskustelemaan" että kenen vuoro, kun tapaus on selvä.
Näin ollen suosittelen että etuilijoille tekee samaa, etuilee etuilijaa. Turha niille on alkaa mitään huutelemaan, kun osa ei edes osaa suomea, tai ei ole ymmärtävinään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521030
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113984Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust27920Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7834- 86767
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.3654Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it187610Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25597- 73597
- 57593