osalla ihmisistä ei mitään käytöstapoja

Anonyymi

Marketissa säntäillään niinkuin ei muita olis ja mennään törkeesti eteen jonossa,kerran sanoin yhdelle eukolle että etuilitko niin ei reagoinut mitenkään, taisi olla kuuro tai tyhmä tai molempia. toiotaansa meni ja kierroksia oli luultavasti 7000 ennenkuin hieman liikahti. kortti pois ja kävellen kotiin.

7

913

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voisivatko ihmiset samalla kunnioittaa sitä toisten ihmisten henkilökohtaista tilaa ja olla uimatta kassajonoissa toisen ihmisen liiveihin?

      Ei ole kovinkaan pitkä aika, kun Pirkan kirpputorikeskuksella pirtsakka neiti ihminen jatkoi sitkeää lähentelyään kassajonossa, vaikka kohteliaasti pyysin että "Voitko olla tulematta noin lähelle? Kun kassajono ei etene yhtään sen nopeampaa, vaikka kuinka uisit minulle liiveihin." lähentely loppui vasta, kun totesin että "Ei ole tainnut äiti opettaa minkäänlaisia käytöstapoja."

      Ihan oikeasti ihmiset, kunnoittakaa toisten ihmisten henkilökohtaista tilaa, kaikki kun ei haluaa tuntemattomia ihmisiä itselleen iholle kiinni! Vaan osa meistä kokee sen hyvinkin ahdistavana, kun tullaan liian lähelle.

    • Anonyymi

      Eihän nuo kaikki äiskät jaksa jonotella kun pitää myös hoitaa aikamiespoikaakin .

      • Anonyymi

        Ei se jono tosiaankaan mene yhtään sen nopeampaa, vaikka kuinka uisi edellä menevän liiveihin. Tosin taidan olla sen verran vetävä pakkaus, että olen kuin sokeria jota ihmiset täällä sukupuolesta riippumatta eivät voi vastustaa kun tämä sama ilmiö toistuu kokoajan että minun liiveihin uidaan. -.-"

        Kunnioittakaa ihmiset sitä toisen ihmisen henkilökohtaista tilaa, kiitos!


    • Anonyymi

      Pamauta krapula pierun niin lupaan että olet aika lähellä jonon kärkeä.

    • Anonyymi

      Työläiset pitää päästää jonon ohitse,piste.

    • Anonyymi

      Ehkäpä persauksiin kiinni tunkeva antaa jännästi tilaa, kun "vahingossa" tallaa häntä varpaille...

      Tämä tapahtui eräässä apteekissa Tampereella, ei Kangasalla: lähestyin tiskiä jossa oli kolme eri apteekinmyyjää. Jonoja oli vaan yksi. Olin siinä heti jo ensimmäisenä jonossa, kun ulkomaalaisen näköinen nuori nainen meni vaan eteeni seisomaan. Sitten kun yksi myyjistä näytti vapaan näköiseltä, minä vaan otin ja menin tiskille palveltavaksi, vaikka se nainen oli minun edelläni.

      Minähän siihen olin ensimmäiseksi tullut. Tokaksi tullut saa luvan odottaa. Enkä ala siinä "keskustelemaan" että kenen vuoro, kun tapaus on selvä.

      Näin ollen suosittelen että etuilijoille tekee samaa, etuilee etuilijaa. Turha niille on alkaa mitään huutelemaan, kun osa ei edes osaa suomea, tai ei ole ymmärtävinään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      88
      1414
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      82
      971
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      63
      851
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      361
      841
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      170
      815
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      92
      723
    7. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      585
    8. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      123
      448
    9. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      43
      445
    10. Laittasit nyt vaan vielä

      Viestin mies, kuitenkin haluut laittaa 🫢
      Ikävä
      51
      429
    Aihe