osalla ihmisistä ei mitään käytöstapoja

Anonyymi

Marketissa säntäillään niinkuin ei muita olis ja mennään törkeesti eteen jonossa,kerran sanoin yhdelle eukolle että etuilitko niin ei reagoinut mitenkään, taisi olla kuuro tai tyhmä tai molempia. toiotaansa meni ja kierroksia oli luultavasti 7000 ennenkuin hieman liikahti. kortti pois ja kävellen kotiin.

7

796

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voisivatko ihmiset samalla kunnioittaa sitä toisten ihmisten henkilökohtaista tilaa ja olla uimatta kassajonoissa toisen ihmisen liiveihin?

      Ei ole kovinkaan pitkä aika, kun Pirkan kirpputorikeskuksella pirtsakka neiti ihminen jatkoi sitkeää lähentelyään kassajonossa, vaikka kohteliaasti pyysin että "Voitko olla tulematta noin lähelle? Kun kassajono ei etene yhtään sen nopeampaa, vaikka kuinka uisit minulle liiveihin." lähentely loppui vasta, kun totesin että "Ei ole tainnut äiti opettaa minkäänlaisia käytöstapoja."

      Ihan oikeasti ihmiset, kunnoittakaa toisten ihmisten henkilökohtaista tilaa, kaikki kun ei haluaa tuntemattomia ihmisiä itselleen iholle kiinni! Vaan osa meistä kokee sen hyvinkin ahdistavana, kun tullaan liian lähelle.

    • Anonyymi

      Eihän nuo kaikki äiskät jaksa jonotella kun pitää myös hoitaa aikamiespoikaakin .

      • Anonyymi

        Ei se jono tosiaankaan mene yhtään sen nopeampaa, vaikka kuinka uisi edellä menevän liiveihin. Tosin taidan olla sen verran vetävä pakkaus, että olen kuin sokeria jota ihmiset täällä sukupuolesta riippumatta eivät voi vastustaa kun tämä sama ilmiö toistuu kokoajan että minun liiveihin uidaan. -.-"

        Kunnioittakaa ihmiset sitä toisen ihmisen henkilökohtaista tilaa, kiitos!


    • Anonyymi

      Pamauta krapula pierun niin lupaan että olet aika lähellä jonon kärkeä.

    • Anonyymi

      Työläiset pitää päästää jonon ohitse,piste.

    • Anonyymi

      Ehkäpä persauksiin kiinni tunkeva antaa jännästi tilaa, kun "vahingossa" tallaa häntä varpaille...

      Tämä tapahtui eräässä apteekissa Tampereella, ei Kangasalla: lähestyin tiskiä jossa oli kolme eri apteekinmyyjää. Jonoja oli vaan yksi. Olin siinä heti jo ensimmäisenä jonossa, kun ulkomaalaisen näköinen nuori nainen meni vaan eteeni seisomaan. Sitten kun yksi myyjistä näytti vapaan näköiseltä, minä vaan otin ja menin tiskille palveltavaksi, vaikka se nainen oli minun edelläni.

      Minähän siihen olin ensimmäiseksi tullut. Tokaksi tullut saa luvan odottaa. Enkä ala siinä "keskustelemaan" että kenen vuoro, kun tapaus on selvä.

      Näin ollen suosittelen että etuilijoille tekee samaa, etuilee etuilijaa. Turha niille on alkaa mitään huutelemaan, kun osa ei edes osaa suomea, tai ei ole ymmärtävinään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      175
      2968
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2566
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2220
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      73
      1849
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1773
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1651
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      102
      1452
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      217
      1151
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1120
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1079
    Aihe