osalla ihmisistä ei mitään käytöstapoja

Anonyymi

Marketissa säntäillään niinkuin ei muita olis ja mennään törkeesti eteen jonossa,kerran sanoin yhdelle eukolle että etuilitko niin ei reagoinut mitenkään, taisi olla kuuro tai tyhmä tai molempia. toiotaansa meni ja kierroksia oli luultavasti 7000 ennenkuin hieman liikahti. kortti pois ja kävellen kotiin.

7

850

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voisivatko ihmiset samalla kunnioittaa sitä toisten ihmisten henkilökohtaista tilaa ja olla uimatta kassajonoissa toisen ihmisen liiveihin?

      Ei ole kovinkaan pitkä aika, kun Pirkan kirpputorikeskuksella pirtsakka neiti ihminen jatkoi sitkeää lähentelyään kassajonossa, vaikka kohteliaasti pyysin että "Voitko olla tulematta noin lähelle? Kun kassajono ei etene yhtään sen nopeampaa, vaikka kuinka uisit minulle liiveihin." lähentely loppui vasta, kun totesin että "Ei ole tainnut äiti opettaa minkäänlaisia käytöstapoja."

      Ihan oikeasti ihmiset, kunnoittakaa toisten ihmisten henkilökohtaista tilaa, kaikki kun ei haluaa tuntemattomia ihmisiä itselleen iholle kiinni! Vaan osa meistä kokee sen hyvinkin ahdistavana, kun tullaan liian lähelle.

    • Anonyymi

      Eihän nuo kaikki äiskät jaksa jonotella kun pitää myös hoitaa aikamiespoikaakin .

      • Anonyymi

        Ei se jono tosiaankaan mene yhtään sen nopeampaa, vaikka kuinka uisi edellä menevän liiveihin. Tosin taidan olla sen verran vetävä pakkaus, että olen kuin sokeria jota ihmiset täällä sukupuolesta riippumatta eivät voi vastustaa kun tämä sama ilmiö toistuu kokoajan että minun liiveihin uidaan. -.-"

        Kunnioittakaa ihmiset sitä toisen ihmisen henkilökohtaista tilaa, kiitos!


    • Anonyymi

      Pamauta krapula pierun niin lupaan että olet aika lähellä jonon kärkeä.

    • Anonyymi

      Työläiset pitää päästää jonon ohitse,piste.

    • Anonyymi

      Ehkäpä persauksiin kiinni tunkeva antaa jännästi tilaa, kun "vahingossa" tallaa häntä varpaille...

      Tämä tapahtui eräässä apteekissa Tampereella, ei Kangasalla: lähestyin tiskiä jossa oli kolme eri apteekinmyyjää. Jonoja oli vaan yksi. Olin siinä heti jo ensimmäisenä jonossa, kun ulkomaalaisen näköinen nuori nainen meni vaan eteeni seisomaan. Sitten kun yksi myyjistä näytti vapaan näköiseltä, minä vaan otin ja menin tiskille palveltavaksi, vaikka se nainen oli minun edelläni.

      Minähän siihen olin ensimmäiseksi tullut. Tokaksi tullut saa luvan odottaa. Enkä ala siinä "keskustelemaan" että kenen vuoro, kun tapaus on selvä.

      Näin ollen suosittelen että etuilijoille tekee samaa, etuilee etuilijaa. Turha niille on alkaa mitään huutelemaan, kun osa ei edes osaa suomea, tai ei ole ymmärtävinään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4169
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2634
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2382
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe