https://reilukauppa.fi/
Suomalaisia voi huoletta pakottaa taloudellisen rangaistuksen uhalla alipalkattuun, tai palkattomaan työhön. Suomalaisia työttömiä voi aivan huoletta kierrättää sosiaalipummiyritysten verorahalypsylehminä ja heillä voi surutta teettää työllistämisyhdistysten asiakastöitä ilmaiseksi. Sosiaalipummifirma varastaa asiakkaalta perityn korvauksen itselleen. Työn tehnyt "työtön" ei saa mitään tekemästään työstä. Ei maailman parantajia paljon eettiset kysymykset kiinnosta tässä, kun kyse on suomalaisista työttömistä työntekijöistä.
Kuka on tästä suomalaisten työttömien kohtelusta ja alipalkatuissa riitotyösuhteissa kitkuttavien riistosta moraalisesti huolissaan? Kuka pitää huolta siitä että suomalaisia työttömiä, ja suomalaisia työntekijöitä kohdellaan moraalisesti oikein suomalaisilla työpaikoilla, ja että suomalainen hyötyy itse tekemästään työstä, ja voi pärjätä Suomen olosuhteissa oman työnsä palkalla?
Suomalaisilla voi huoletta teettää töitä aivan kohtuuttomissa työskentelyolosuhteissa. Suomalaisia on lupa riistää ja hyväksikäyttää. Ei pajo etiikat ja reilun kaupan periaatteet kiinnosta.
Missä on suomalaisten fairtrade?
Missä on suomalaisten oikeus Reilun Kaupan periaatteisiin?
Anonyymi
1
104
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa on kohtalaisen hyvä työlainsäädäntö. Mitä tarkoitat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241741
NO NIIN !!!
Totuus Ukrainan sodan todellisista ja oikeista juurisyistä alkaa nyt näköjään paljastua lopultakin. https://www.youtube6791656Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881467Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1651343Trumpin hallinto hiljentää mediaa USA:ssa
Tuo paskahallinto on sananvapauden vihollinen, vaikka Vancen idiootilla oli otsaa syyttää eurooppalaisia sananvapauden p3231305Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1231298- 431268
- 251215
- 671165
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.611142