Vai pitäisikö oikeammin sanoa, että hänet on pelastettu. Vaikeasti sairas lähimmäiseni oli kuoleman partaalla teholla, mutta yksikään lääkäri ei suostunut kuuntelemaan, kun sanoin lääkkeen, jolla hänet voidaan pelastaa. Viime hetkellä vanhempi naislääkäri kuunteli - ehkä hän vain ajatteli, että naurettavasta ehdotuksestani ei ainakaan voisi olla mitään vahinkoakaan ja suostui. Alle vuorokaudessa oli kuin ihme olisi tapahtunut, ja tilanne muuttui epätoivosta toivoon. Kiitos Luojalle tästä kuuntelevasta lääkäristä - olen niin onnellinen!
Hän on pelastettu!
Anonyymi
578
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Toivottavasti he eivät kysy, että mistä tiesin, että se voisi - vastoin kaikkea järkeä - auttaa, en nimittäin tiedä, että mistä tiesin.
Onko teille koskaan tapahtunut vastaavaa? Te vain tiedätte ihan varmasti jonkun asian, jolla on merkitystä, mutta ette pysty perustelemaan sitä millään tavalla, ja teidän on saatava tuo tieto perille keinolla millä hyvänsä, ja sillä on iso merkitys johonkin asiaan?
Minulle ei ole, mutta vaimollani on usein sellaisia varmuuskohtauksia, joihin liittyviä väitteitä hän ei kykene perustelemaan.
Kerros nyt se lääkkeen nimi , ettei ihan jeesusteluksi mene 🤣
"Sillä Jumala puhuu tavalla ja puhuu toisella;
sitä vain ei huomaa."
Tässä Jobin kirjan kohdassa on totuus ja kannattaakin kuunnella Hänen puhettaan, siis Jumalan joka oli Kristuksessa ja sovitti maailman itsensä kanssa. Kaikki luomakunta onkin luotu Hänessä ja Häneen Jeesukseen. Jeesuksen puheen kuuleminen ja sen totteleminen, kääntää kohtalomme aina parempaan ja oikeaan. Riippumatta jatkuuko elämämme täällä ajassa vai ikuisuudessa.