Hei! Olen kristitty uskova ja minua kiinnostaa tietää se, millä tavalla te ateistit vietätte lauantaita. Voisitteko vastata ystävällisesti tähän ketjuun?
Minä käyn lauantaisin hengellisessä kokouksessa, rukoilen ja luen Raamattua. En tee työtä enkä kotiaskareita, sillä pyhitän Herran päivän Jumalan lain käskyn mukaan.
Minä käyn lauantaisin hengellisessä kokouksessa, rukoilen ja luen Raamattua. En tee työtä enkä kotiaskareita, sillä pyhitän Herran päivän Jumalan lain käskyn mukaan.
Vastaukset 19
Vanhimmat
tekisin rästiin jääneet hommat 🤣
Kympin melontalenkki varhain aamulla ja nyt parin kaverin kanssa lumikuorman hajoittaman tynnyrisaunan purkua ja kasausta. Illalla käyn uimassa ja varmaan joskus iltauutisten jälkeen juon lasillisen tai korkeintaan kaksi Italialaista Casa Vinironia Apassimento punaviiniä. Sitten varmaan puoli kahdentoista pintaan koisimaan, niin jaksaa huomenna lähteä vaikka metsään fillaroimaan .
Poltan pilveä ja tunnen rakkauden kaikkivoipa osuuden, olen kuin Jeesus pilvessä.
Eikös se päivän pitäisi olla sunnuntai? Lähden päivystykseen reuman vuoksi ja huomenna käyn katsomassa kaverin vastasyntynyttä.
Sapatti on Raamatussa meidän lauantaita vastaava päivä, mutta se alkaa jo perjantaina auringon laskiessa ja päättyy lauantaina auringon laskuun – Israelissa siis.
Kiitän Allahia, että hän esti minua ryhtymästä vääräuskoiseksi!!!
Saat käyttää hasista, olen katteellinen.
Olen nainut paria eri naista viikonloppuna, huomenna vaimon luokse.
Älä suotta. Mene mieluummin naisiin.
Eli vedit käteen pornoa katsellessa.
"Nainut paria eri naista" ei tarkoita käteen vetämistä pornoa katsellessa, nähtävästi sinun elämässä nuo ovat synonyymejä kunn sinulla ei ole muusta kokemusta.
Joo joo
Mitä kundit sitten ajattelee pornoa katsellessa?
Naiseksi asettumista?
Kaverin kesämökillä laiturin asennusta, hyvää ruokaa ja juomaa.
Mentiin tonne seurakuntatalon portille rienaamaan tolloja!
Niit toikkaroi sinne tasaisena virtana!Kaverilla oli sandaalit,lakana päällä ja pyhimyskehä pään yllä!Sit se käskytti niitä uskiksia tekeen kaikkee hassua,tai muuten ei pääse seurakuntayhdyntään!No lopulta siihen laukkasi joku pappi poliisilla uhkaileen,ku me pilattiin sen bisnekset!Piti sit lähtee,mut kyllä me naurettiin!!!
Aion jonain päivänä viedä sangollisen sammakoita ja heittää yläkerrasta ne uskovaisten päälle.
Siellä syntyy varmasti maailmanlopun meininki ja pidän hauskaa kippurassa.
😁
Jaa, hartaat uskovaiset makaa sikiöasennossa - kuin lammasvartaat- känninsä takia muutekin, eihuomais eloa.
:I)
Avaaja
ystävällisesti
ystävällisesti tähän ketjuun?