Suosin Burger Kinkyä

Käyn ainoastaan Burger Kinkyssä, koska siellä grillataan aidolla avotulella. Esimerkiksi Hesessä grilli toimii sähköllä.
1982
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Mistähän liha on peräisin

Äänestä
  • Käyttävät kuulemma välilihaa, eli se on jostain jalkovälistä.

    Äänestä

  • Puolasta taitaa olla ainakin ne lehmäpihvit.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Käyttävät kuulemma välilihaa, eli se on jostain jalkovälistä.

    Trollonlollon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Trollonlollon.

    Sämpylänpuolikkaiden välissä oleva liha on väliliha.

    Äänestä

Me sinäkin homo sinne vaan grillailemaan, ihan priden vuoksi

Äänestä

Kinky on parasta.

Äänestä
  • Melko Kinkyä on.

    Äänestä

Olen aloittajan kanssa samoilla linjoilla, mutta lisäisin siihen, että BK:n purilaisissa maut ovat selkeät eikä upotettu majoneesiin.

Samaan hengenvetoon pitää kuitenkin sanoa, että Hese on puolestaan toista ääripäätä ja sopii niille, jotka haluavat majoneesin burgerilla eikä toisinpäin.

Äänestä

Naughty BRGR on tuttu mutta Kinkystä en ole kuullutkaan.

Äänestä

Burger Kingin hampurilaiset parhaita koska pihvi on pariloitu eikä hikinen einespihvi kuten muissa hamppariloissa. Lisäksi Burger Kingin majoneesi on maukasta ja sitä saa pyydettäessä tupla-annoksen burgeriinsa. Burger Kingin ranskikset myös parhaita koska eivät ole ohuita ja kuivia tikkuja kuten kilpailijoilla.

Äänestä

Onko kukaan syönyt Herlevin hampurilaista? Millainen oli kokemuksesi?

Äänestä

Siinä Mannerheimintien BK:n yhteydessä on tilaussaunakin, jonka voi varata ja sitten lauteilla löylyjen lomassa nauttia hampurilaisen. Todella kinkyä!

Äänestä

Burger Kingin hampurilaiset parhaita verrattuna kilpailijoihin.

Äänestä

Heteromies ei syö mitään Grilliburkereita. Heteromies syö oikeata lihaa - raakaa rottaa.

Äänestä

Turussa parhaat burgerit tekee Hamburger Börs.

Äänestä

Satakunnan mäkkäreissä on meno ainakin melko kinkyä.

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000008891680.html

"...useimmat pitivät puhelinta mukanaan tuotantoalueilla, eivät pesseet käsiään säännöllisesti, kaivoivat korvaa tai raapivat hiuksiaan ja sen jälkeen koskivat ruokaan"

Äänestä

Scan Burger on ehdottomasti paras.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Käyn ainoastaan Burger Kinkyssä, koska siellä grillataan aidolla avotulella. Esimerkiksi Hesessä grilli toimii sähköllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu