Aika monelle piikitetylle tutulle on tullut

Kasvohalvaus! Ja reppanat epäilee koronan jälkitautina.😁 Ja sama aivoinfarkteja nuorilla ja sydänpydähdyksiä pidetään longcovid seurauksena 😁 tietäjät tietää mutta lampaille uppoaa kyllä disinformaatiokin.ja mitenkäs kiekkoilija topi?? Pari infarktia....mikä lie ollut syynä?!🧐
38741
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 38

Vanhimmat

Minne taas tästäkin hyvästä vedätysaloituksesta jäänyt linkki josta näkyisi faktaa aloituksen väitteisiin ??

Äänestä
  • Mikä on ongelmasi? Pitäisikö minun laittaa tähän frendieni puhelin nrot jotta voit soittaa ja varmistaa asian?! Idiootti! Luetko myöskään lehtiä? Ja mieluusti ympäri maailman...siellä on kyllä harvase päivä ihmisillä kyseisiä mystisiä tapauksia...syitä ei löydetä vaikka tutkitaan ...toisinsanoen syyt tiedetään mutta piikkihaitat vaiennetaan koska on vielä jatkumassa rokotekampanjointi koronaa vastaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikä on ongelmasi? Pitäisikö minun laittaa tähän frendieni puhelin nrot jotta voit soittaa ja varmistaa asian?! Idiootti! Luetko myöskään lehtiä? Ja mieluusti ympäri maailman...siellä on kyllä harvase päivä ihmisillä kyseisiä mystisiä tapauksia...syitä ei löydetä vaikka tutkitaan ...toisinsanoen syyt tiedetään mutta piikkihaitat vaiennetaan koska on vielä jatkumassa rokotekampanjointi koronaa vastaan.

    Kun trollilta loppuu perusteet, se alkaa vaatia linkkejä ja ellei löydy niin väittää valheeksi.

    Äänestä

  • Linkkejä kyllä löytyy pilvin pimein jos uskaltautuu niitä avaamaan.

    Äänestä

Koonti keulemantapauksista verrattuna viimeiset 16 kuukautta edeltaviin 39 vuoteen:
https://t.me/JFK_TV/9750

näin pienessä ajassa näin paljon urheilijoita kuollut
mrna piikitys pitäisi heti keskeyttää

Äänestä
  • Voi reppana, koronaan ne on kuolleet ja rokottamattomat ovat tämän aikaan saaneet. Tuskin piikityksiä keskeytetään sinun vaatimuksesta. Vakava virus jyllää globaalisti ja te tollot olette rokotuksia vastaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi reppana, koronaan ne on kuolleet ja rokottamattomat ovat tämän aikaan saaneet. Tuskin piikityksiä keskeytetään sinun vaatimuksesta. Vakava virus jyllää globaalisti ja te tollot olette rokotuksia vastaan.

    kyllä se on rokotettu joka toimiin viruslinkona ja variantti tehtaana ( koska virus muuttuu aina rokotukselle resistentinksi).
    Eikä se ole mikään vakava virus...olet median aivopesemä lammas, koe-eläin...

    Äänestä

  • Eikös se uusi rokotetekniikka oteta laajasti käyttöön?
    Muistakaa ettei laki ole enää piikin ottajan suojana, salen viimekesäisen lakimuutoksen jälkeen että sellainen pressa kansan "asialla".
    Jokaisella on velvollisuus itsensä selvittää minkälaista ainetta piikityttää. Piikittäjällä ei ole enää mitään velvollisuuksia eikä vastuita.
    Eipä ennen koronaa tullut edes mieleen tuommoinen!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi reppana, koronaan ne on kuolleet ja rokottamattomat ovat tämän aikaan saaneet. Tuskin piikityksiä keskeytetään sinun vaatimuksesta. Vakava virus jyllää globaalisti ja te tollot olette rokotuksia vastaan.

    Oletkos huolissasi biskeksiesi jatkumisista? Vai peräti oikeudenkäynneistä tulevaisuudessa?
    Ei kandee alentuvasti lässyttää. Se on turhan ylimielistä .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    kyllä se on rokotettu joka toimiin viruslinkona ja variantti tehtaana ( koska virus muuttuu aina rokotukselle resistentinksi).
    Eikä se ole mikään vakava virus...olet median aivopesemä lammas, koe-eläin...

    Turhaan yrität selittää syyllistäjälle koska kapasiteetilla ei oo tyyppiä siunattu.

    Äänestä

Euroopan pharma lääkejätin johtaja epäiltynä rokotetodistuksen väärentämisestä
piikitettyään suolaliuosta kokeellisen mrna rokotteen sijaan.

mrna rokote vaikuttaa tosi turvalliselta:

https://www.youtube.com/watch?v=2A3ykVvkp-g

Äänestä

Satusetä aloittaja jaksaa, jaksaa, jaksaa. Duracelin pupukin jää toiseksi.

Äänestä
  • Sattuuko totuus? Ymmärrän kyllä kun olet asettanut itsesi kusetetuksi pelleksi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sattuuko totuus? Ymmärrän kyllä kun olet asettanut itsesi kusetetuksi pelleksi

    Ja paskan suoltaminen vaan jatkuu ja jatkuu ....

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja paskan suoltaminen vaan jatkuu ja jatkuu ....

    tarkoitat varmaan korona piikkien markkinoijat ? marionetit ja puoskarit

    Äänestä

Oma kaveri sai myös aivoinfarktin pian kolmannen piikin otettuaan. Itse olen ottanut kaksi ja kolmatta en kyllä ota. Toki voi olla sattumaa.. mutta en kyllä jaksa siihen uskoa. Eikös nämä juuri aiheuta joillekkin veritulppia sun muuta, joten täysin mahdollista että ilman noita rokotteita kaveri olisi täysin kunnossa.

Äänestä
  • Ja tietenkin piikin syytä muka, aivoinfarkteja tulee melkein 20 000 vuodessa ilman mitään piikkejä, mutta sinä tietenki diagnosoit heti syyn johtuvan piikistä.

    "Aivoinfarktin saa vuosittain noin 18 000 suomalaista ja aivoverenvuodon noin 1 800 suomalaista. Noin 2 500 henkilöllä aivoinfarkti uusiutuu vuoden sisällä. Ohimenevän aivoverenkiertohäiriön (TIA) saa noin 5 000 henkilöä. Yhteensä vuosittain 25 000 suomalaista sairastaa aivoverenkiertohäiriön eli joka päivä 68 henkilöä."
    https://www.aivoliitto.fi/aivoverenkiertohairio/faktat/#d2a2db52

    Äänestä

Trollin pettämätön logiikka on: en jaksanut lukea, kun se on kuulemma debunkattu jo.
Näitä ei ole debunkattu. Päin vastoin määrät nousevat koko ajan:
https://t.me/Dr_Joseph_Mercola_Official/421
"Dead people don't lie".

Äänestä

Valtamedian uskottavuus on viimeisen kahden vuoden aikana romahtanut pahasti.

Äänestä
  • Nythän valtamedia onkin ihan hissukseen 2,5 vuotta kestäneen massiivisen pelon lietsomisen jälkeen.
    "Ja sitten päivän koronaluvut" oli tv-uutisten vakiokamaa joka päivä!

    Takuulla on tullut poliittiselta johdolta käsky uutisoinnin vähentämiseksi / lopettamiseksi.
    Ehkäpä Kiuru pistää tuulemaan palattuaan töihin!

    Äänestä

  • Se on totta. Samoin viranomaisten ja politikkojen.

    Äänestä

  • Rohkeaa toimintaa. Arvostan.

    Äänestä

Vanhempani ja hänen puolisonsa saivat aivoveritulpan tässä 3kk sisällä kummatkin. Olivat vanhoja mutta kyllä tämä selvää on.

Äänestä

Tulholma syndrooma on lampaiden silmät sulkeneet.totuutta ei haluta nähdä.

Äänestä

Viidettä rokotetta suositellaan yli 12vuotiaille,joilla on heikentynyt immuunipuolustus???Eli siis halutaan heikentää edelleenkin sitä!Hahhaa,sanon minä..

Äänestä
  • Eikös tässä kevättalvella Eu pomo ostanut niitä piikkejä 6 miljardilla eurolla, että kyllä niitä nyt riittää pitkäksi aikaa.
    Taitaa kohta tulla sen kuudennen, jopa seitsemännenkin piikin vuoro?

    Äänestä

  • 5 piikkiä parissa vuodessa saman taudin takia!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikös tässä kevättalvella Eu pomo ostanut niitä piikkejä 6 miljardilla eurolla, että kyllä niitä nyt riittää pitkäksi aikaa.
    Taitaa kohta tulla sen kuudennen, jopa seitsemännenkin piikin vuoro?

    Piikit tilattiin vuosille 2022 -2023, joten kokeilu kestää vielä ensi vuodenkin.
    Täytyy "tilata" vielä monta varianttia ja buustata rokotusrumba käyntiin.

    Äänestä

Jahans,pitkästä aikaa näin naapurin miestä .olinkin ihmetellyt että missä ennen niin aktiivinen mies on piilotellut.tänään sanoikin että liikuntakyky on saanut kovan kolahduksen kun oli tullut aivoinfarkti.näitä on nyt todella paljon.

Äänestä

Homous ei kannata.

Äänestä
  • ja silti sä sitä jatkat?!

    Äänestä

Ei tiettävästi ole yhtään tapausta joka johtuisi Covid rokotteesta.
Nämä salaliittoporukat ja sekopäät vetävät vaan kaikki sopivat tapahtumat rokotteen syyksi, säälittävää ja turhaa porukkaa. Joutaisivat Ukrainaan miinan polkijoiksi.

Äänestä

Täällä jotain kaikista mahdollisista halvauksista.

"Bellin halvaus
Bellin halvaus on eräänlainen tilapäinen kasvojen halvaus, joka vaikuttaa tyypillisesti kasvojen toiselle puolelle. Bellin halvauksen tarkkaa syytä ei tunneta, mutta kasvohermoon vaikuttavalla tulehduksella tai turvotuksella on merkitystä.

Bellin halvaus on useimmiten raportoitu mRNA COVID-19 -rokotteiden jälkeen . Nämä ovat Pfizer-BioNTechin ja Modernan valmistamia rokotteita. Molemmat näiden rokotteiden laajamittaiset kliiniset tutkimukset raportoivat harvinaisista Bellin halvauksen esiintymisestä:

Pfizer-BioNTechin kokeissa 43 252 osallistujasta neljä ihmistä Luotettu lähderokoteryhmässä oli Bellin halvaus, verrattuna vertailuryhmän yksittäisiin henkilöihin.
Moderna-kokeissa 30 350 kokeilun osallistujasta kolme ihmistäLuotettu lähderokoteryhmässä oli Bellin halvaus sekä yhdellä henkilöllä kontrolliryhmässä.
Kuitenkin enemmänviimeaikainenLuotettu lähdetutkimustaLuotettu lähdeei ole yhdistänyt mRNA-rokotteita lisääntyneeseen Bellin halvausriskiin. Lisäksi toinen2021 tutkimusLuotettu lähdetotesi, että Bellin halvausriski COVID-19:n saamisen jälkeen on suurempi kuin rokotuksen jälkeen....."

https://www.healthline.com/health/vaccinations/covid-vaccine-paralysis

Äänestä

Nyt on kyse synkemmistä asioista kuin rahan tekemisestä.

Äänestä

Minun tutuissani myös 2 kuolemaa veljekset (yli 50 v) joita nyt sitten joskus tutkitaan (oskus kun niin paljon tutkittavia ) mahdollisesti rokotuksiin kuolleita !myös tuttu vanhus kuoli laitoksseen ja ennen kuolemaa 2 NEKATIIVITÄ testi tulosta JA kuitenkin kuolin todistuksessa COVID -19 JA TÄMÄ ON TOTTA !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kasvohalvaus! Ja reppanat epäilee koronan jälkitautina.😁 Ja sama aivoinfarkteja nuorilla ja sydänpydähdyksiä pidetään longcovid seurauksena 😁 tietäjät tietää mutta lampaille uppoaa kyllä disinformaatiokin.ja mitenkäs kiekkoilija topi?? Pari infarktia....mikä lie ollut syynä?!🧐

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu