Suomen huikee Natomatka?

Ei ole Natosta kuulunut korttia tms. vielä. Miksiköhän ei.

Onko Nato Tiltusta tullut Nato penaalin tylsin kynä?
1285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Nato Tiltulla oli kiirus Natoon ja vuokrasi menopelikseen nitro dragsterin.

Suoraan seinää päinhän se meni siinä Turkin kohdalla.


0-500 km/h 3,8 sekunnissa --- Nollasta-Natoon oli kunnianhimoinen tavoite. OLI!

Äänestä
  • Venäläinen Poju-trolli ei ole trolliksikaan kovin häävi.

    Äänestä

Natolle riittää kun saa joukkojaan Suomeen '' harjoittelemaan ''

Äänestä
  • Tyhjät tynnyrit koliisee:-D

    Äänestä

Kyllä munasi valtiojohtomme upeasti tämän Natokeissin. Uskomattoman sinisilmäistä tunarointia. Luultiin että koko muu maailma hyppisi Suomen pillin mukaan.

Äänestä
  • Miten niin? Suomi pyrkii jäsenmaaksi! Mitä kummallista siinä on? Stallari luulottelee, että otimme kovan riskin?

    Äänestä

  • Tuo kaikki pätee lähes täydellisesti Natohumuun ja median toimintaan Ukrainansodan kakkosvaiheen suhteen.

    Äänestä

Tyhjät tynnyrit koliisee:-D

Kyllä munasi valtiojohtomme upeasti tämän Natokeissin. Uskomattoman sinisilmäistä tunarointia. Luultiin että koko muu maailma hyppisi Suomen pillin mukaan.

Äänestä

Pietarin trollit pureskelee kynsiään ja häpeävät kirjoituksiaan.

Äänestä

Nato jäsenyys sopimus eilen OLIKIN Preamature jubilation.

#Turkki haluaa Suomelta ja Ruotsilta 33 terroristiksi epäilemäänsä ihmistä
Turkki on ilmoittanut hakevansa yhteensä 33:n terroristiksi epäilemänsä ihmisen luovuttamista sotilasliitto Natoon pyrkivistä Suomesta ja Ruotsista. Asiasta kertoo maan oikeusministeri Bekir Bozdag venäläisellä NTV-televisiokanavalla.

Luovutuksia haetaan oikeusministerin mukaan Suomen, Ruotsin ja Turkin eilen allekirjoittaman yhteisymmärryspöytäkirjan nojalla.

Presidentti Sauli Niinistö on sanonut, että yhteisymmärryspöytäkirjassa ei määritellä, kenet pitäisi Turkille luovuttaa. Presidentin mukaan siinä todetaan, että on tärkeää noudattaa periaatteita, joita luovuttamisesta on Euroopan konventiossa sovittu.#

Nyt jää Turkilta Suomen Natojäsenyys ratifioimatta jos ei nimilista palautettavista ala täyttyä. :)

Nato Tiltuille lohdutukseksi Riki Sorsaa: ...haaveissa vainko oot mun ...

Äänestä
  • Venäläinen Poju-trolli. Uskottavuus nolla.

    Äänestä

Venäläinen Poju-trolli arvuuttelee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei ole Natosta kuulunut korttia tms. vielä. Miksiköhän ei.

Onko Nato Tiltusta tullut Nato penaalin tylsin kynä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu