Olen nähnyt Jumalan.
Hän on noin kolmekymppinen ja yli satakiloa painava juoppo mies. Hän on luonut ensin itsensä taikatempulla ja sen jälkeen tämän fyysisen maailman.
Luominen ei jäänyt tähän, sillä hän sanoo luoneensa paljon universumeja, joissa ei ole mitään fyysistä. Niissä ei ole aikaa, avaruutta, materiaa, lämpöä, säteilyä tai energiaa – ei mitään, mitä luonnontieteellisen menetelmän avulla voitaisiin tutkia.
Jumala ja näiden universumien luoja sanoo asuvansa planeetalla, jonka nimi on Nihilo. Hän loi taikatempuilla sen kaiken "tyhjästä" (olemattomasta, ei mistään), joten se kaikki on luotu "à la Flatus ex Nihilo" – vieno tuulenhenkäys tai pieru loi sen kaiken tyhjästä.
Nyt kun olen omin silmin nähnyt ja kuullut tämän Jumalan ja kaiken tunnetun olevaisen luojan, niin en enää yhtään epäile sitä, etteikö tämä meidänkin universumimme olisi luotu.
Flatus on ainoa totinen ja elävä kaiken olevaisen luoja, sen tiedon ja todistuksen mukaan, jonka minä - hänen valittu profeettansa - olen saanut. Joka ei usko minua, saa maksaa omat kaljansa baarissa, kun seuraavan kerran tapaamme.
Kaikille uskoville tarjoan yhden paukun tai huurteisen. :)
P.S. Vanhalla nähdään! :)
P.P.S. Tunnussanalla "Laiskajaakko" sinut ohjataan humaanien ateistien pöytään. :)
Olen nähnyt Jumalan
28
333
Vastaukset
- Anonyymi
jumala on transu 🤣
- Anonyymi
jumala on transu 🤣
Sinä olet,pimppikikkeli hökötys.
- Anonyymi
Ei ihme kun on juoppo kun osaa muuttaa veden viiniksi.
- Anonyymi
P.SP Vita. Tunnussanalla "Räyhähihu" sinut ohjataan humalaisten teistien pöytään. :)
Syövät sut alkupalaksi kun näyät kalkkunalta
- Anonyymi
Olet nähnyt pelkän Humalan..
- Anonyymi
Painitko hänen kanssaan japanilaisittain.
Raamatun jumala paini jonkun juutalaisen kanssa aikoinaan kun oli solakka nuorukainen
😁- Anonyymi
Luultavasi vapaapainija.
- Anonyymi
Kyllä se oli Jaakoppi, naapurin persu, joka paini humalapäissään Gaybrielin kanssa.
Tämä on varma tieto! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se oli Jaakoppi, naapurin persu, joka paini humalapäissään Gaybrielin kanssa.
Tämä on varma tieto!Jumala VS. Soinin kanssa karhupainia hikiset läskivanteet vastakkain hinkaten.
😁 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jumala VS. Soinin kanssa karhupainia hikiset läskivanteet vastakkain hinkaten.
😁Havaintosi on yhtä uskottava kuin kaikki muutkin tehdyt havaintoni
nyt hinkkaan itseäni TYYNYYN ja luen juttuasi uudelleen
Kolliseksi on poikaa, ja siitähän minä pidän
😁
uhh aah, kiihotun kukkamullasta, tule päälleni sisään Jeesus vasta
t. Avaaja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Havaintosi on yhtä uskottava kuin kaikki muutkin tehdyt havaintoni
nyt hinkkaan itseäni TYYNYYN ja luen juttuasi uudelleen
Kolliseksi on poikaa, ja siitähän minä pidän
😁
uhh aah, kiihotun kukkamullasta, tule päälleni sisään Jeesus vasta
t. AvaajaErittäin mahdollista!
Molemmilla SUMO painijan vartalot, tosin Soinilla heikko lihaksisto.
😁
- Anonyymi
Havaintosi on yhtä uskottava kuin kaikki muutkin jumalista tehdyt havainnot.
- Anonyymi00028
Tämähän on moukkamaisTA!
- Anonyymi
Et sinä mitään jumalaa ole nähnyt. Katsoit peiliin ja luulit peilikuvaasi jumalaksi. Sehän olet sinä itse: etkö sitä huomaa? :)
P.S. Vanhalla tavataan: sano tunnussana "Laiskajaakko" ja sinut ohjataan tänään klo 18 jälkeen humaanien ateistien pöytään. :)- Anonyymi
tghd
- Anonyymi
Maine painaa välillä enemmän kuin älyllinen rehellisyys https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b6ae762f-864d-4486-a7b8-8c9c4c8ecf2a
Tosin malttia pitäisi olla molemmilla valteilla. - Anonyymi
Heh! Lisää tällaista. Voittaa LS:n mennen tullen. :)
- Anonyymi
Jumalan näkeminen viittaa mielenterveysongelmaan, psykoosi tai aivokasvaimeen.
Kristinuskon Jumala on salattu eikä ihminen aisteillaan voi Jumalaa havaita.
Niin että lääkäriin jos vaiva jatkuu. - Anonyymi
Ukrainalaiset sodasta selvinneet Jumalaa kiittävät ja rukoilevat sodan loppumista. Kuinkahan palstan pilkkaavat ateisti pojut sodan aikana suhtautuvat.
- Anonyymi
Minäkin voisin olla jumala mutta olen luvannut olla joulupukki sopii minulle olenhan jo 80. Hyvää itsenäisyyspäivää.
Varma Tieto- Anonyymi
Tekoälyä ei käytetty. Suosittelen tekoälyn käyttöä etenkin uhmaikäisille ateisteille. Tekoäly auttaa elämän ymmärtämisessä vaikka s24 ei sitä hyväksy.
Varma Tieto
- Anonyymi
Ihmettelen miksi pilkaatte tai vinoilette?
Te kuitenkin kuolette ja oppi tulee oikesti silloin vielä.Ehkä niin opitte.
Ymmärrän kyllä ihmisiä jotka ei ole kokenut mitään tai tietoisuuden taso on heikko. - Anonyymi
Olen nähnyt Jumalan
Valehtelija.- Anonyymi00029
Ensin loin itseni ja sittemmin kehitin KUOLEMAN.
siis olen
- Anonyymi00030
Aloittaja on sama tyyppi, joka häpäisee kaikkea, ateismiakin, mihin koskee. Nykyään se juoksee Joensuun palstalla viemässä eteenpäin homouden ja ateismin sanomaa.
- Anonyymi00031
Homoudessa tai ateismissa ei ole sanomaa. Ne ovat määritelmiä.
- Anonyymi00032
Jumalassa tai teismissä ei ole sanomaa. Ne ovat sotatiloja.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy82022Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1081377Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1161158Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861054Vauvat syntyvöät vihan lapsina?
Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O661005Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8188894Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j67775- 76740
Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.73622Iivarilla johtopäätösten aika
Kun veteraanipolitikko ja pumppuvoimalavastustaja Pikkarainen aloittaa eilen nähdyn ulosmarssin on Iivarilla johtopäätös36612