Lipponen vanhana venäjälobbarina puolustelee toveri Halosta ja Tuomiojaa venäjämyönteisyydestä.
Ei ymmärrä ollenkaan sitä pahaa, mitä ovat saaneet yhdessä aikaan.
Ei ymmärrä ollenkaan sitä pahaa, mitä ovat saaneet yhdessä aikaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mitä mielisairas tai rasisiti Venjästä yrittää kertoa, tuoko korkeaa länsi sivistystä, ei uskois !?
Kirjoituksesi perusteella et tunnista divistystä, vaikka se esiteltäisiin sinulle.
Lipposen puolustelevat mietteet ovat naurettavia. Jos hän jatkaa vielä samalla tavalla, se vaikuttaa negatiivisesti kaikkeen vasemmistolaiseen politiikkaan. Halonen ja Tuomioja ovat jo pohjustaneet riittävästi häpeää sdp:n toimintaan. Ei tarvita lisää.
Halonen ja Tuomioja ovat laajasti arvostettuja politiikan tekijöitä, mutta myös kunnioitettuja kansalaisia meillä ja muualla.
Kukaan ei ole kunnioitettu kaikkialla.
Halonen, Tuomioja ja Lipponen ovat toimineet Venäjän hyväksi vuosikymmenet. Se ei tarkoita sitä, että olisivat toimineet Suomea vastaan saati, että olisivat itse jääneet ilman palkkaa tai muita etuja, vaikka kissoja.
Tosiasia on, että kaikkien kolmen taustavoimana on ollut suhteet Venäjään. Niitä on tunnetusti käytetty lyömäaseena vuosikymmenet eivätkä nämä henkilöt ole poikkeuksia.
Nyt on vain käynyt niin, että kun on ollut syvällä Venäjän sylissä, ei voi enää esittää viatonta ja väittää ettei olisi ollut. Se riski piilee aina, kun liputtaa voimakkaasti yhden asian puolesta.
Juuri siksi heidän ei pitäisi enää laukoa toimintaansa puolustelevia lausuntoja.