https://yle.fi/uutiset/3-12496441
Jutussa ei kerrottu paljonko SOK sai rahaa kauppojen myynnistä.
Oletan että laajentumiset Venäjälle SOK kustansi Suomalaisten asiakkaidensa rahoilla :(
Jutussa ei kerrottu paljonko SOK sai rahaa kauppojen myynnistä.
Oletan että laajentumiset Venäjälle SOK kustansi Suomalaisten asiakkaidensa rahoilla :(
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei mmitään, meni ilmaiseksi kuten stokkalla.
Eipä firman bisnekset kuulu kuin meille asiakasomistajille. Käykää te persaukiset vajakit siinä natsiliiterissänne hakemassa ulkomaista paskaa.
Psitsi että olette ostelleet nuokin osakkeet niillä tukisillanne mitkä työläiset kustantaneet.
Asioin vain K-Citymarketeissa ja K-Supermarketeissa. Olin ennen Prisman asiakas mutta en enää huonosta asiakaspalvelusta johtuen.
Tein palautteen joka nauhoitettiin, mitään ei ole S-Ryhmä ottanut kantaa.
Menettäneet jo tämän vuoden aikana pari kolme tonnia kun en enää siellä käy.
En suosittele enää kenellekään Prismaa enkä S-Ryhmää.
Ashoo market nostaa hintoja, kun tuli persnettoa huimasti!💸💸
Varmaankin yhdellä ruplalla per tavaratalo.
SOK saa valtiolta niin paljon rahanarvoista tukea, että käytännössä homma on rahoitettu kaikkien suomalaisten yhteisestä varallisuudesta.
Varastettuja kattiloita piraatti tuotteita ....
Olis älynneet irrottaa kaikki irtoava Suomeen sieltä mukaan. Tavarat tarvikkeet rakennustarvikkeet.
Laitettanko nyt ne pakettipellot kasvaa viljaa ja istutetaan marjapensaita sekä syötäviä omenia ettei kaikkea tarvi kerjätä eikä ostaa ulkomailta. Moni sossupummi ulkomailta tekee pimeitä töitä verottomasti.
Kusisukassa lähti markkinoilta
Liiterissä käynyt nykyisin kaupassa
Lähiaikoina tapahtuvan hintojen nousun s-myymälöisssä voi laskea pääosin tuon venäjäseikkailun piikkiin.
Maataloustukiaiset kierrätetään maatilojen kautta S ketjulle että niillä on millä mällätä. Siksi ne pärjää vaikka johdossa aivan vajaamielisiä jotka eivät missään muualla pärjäisi
Kaikki Venäjältä lähteneet yritykset ovat taineet myydä liiketoimintansa lähes ilmaiseksi. Puolen vuoden päästä noissakin on lappu luukulla, kun myytäviä tuotteita ei ole.