Uimahalli on hankolaisten tarvelistan kärjessä

Anonyymi

Mitä Hankoon pitäisi saada? Uimahalli. Se vastaus on listan kärikipäässä oli vastaajan ikä, sukupuoli tai vaikkapa äänestyskäyttäytyminen mikä tahansa.

12

891

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hoh hoijaa........
      Tuskin on, eikä olekaan.

    • Anonyymi

      Hankoon tarvitaan kohtuuhintaisia vuokra-asuntoja että nuoret pääsevät muuttamaan omilleen ja saadaan ehkä muualta ihmisiä asumaan ja töihin tänne. Ja joita ei vuokrata kesä-asunnoiksi tai niitä ei saa vuokrata eteenpäin. Koska nyt kaikki on myyty pääkaupunkiseutulaisille ja hinnat on pilvissä. Ja mitä nuo päättäjien ihannoimat parempi väki tänne tuo muuta kun sekasortoa ja vitutusta.

      • Anonyymi

        Kunnan pieniä vuokra asuntoja mekin muutetaan heti.


      • Anonyymi

        Kerropa mikä olis kohtuuhintainen vuokra? Paljonko sais maksaa?


    • Anonyymi

      Vuosikymmenten jankutus uimahallista. Miksi kuolevaan tuppukylään sellainen rakennettaisiin.

      • Anonyymi

        Niinpä... Siinä on ympärillä iso uimahalli joka on sula liki koko vuoden...


      • Anonyymi

        Maauimala ja kylpylä sekä vanhusten ruokapaikka!


    • Anonyymi

      Meressä, jos vesi on vihdoin heinäkuussa lämmintä, niin on levää, tai varoitus hygieniamääräysten ylittämästä bakteerikannasta, kun hulevesi on tuonut koiran paskoista ja hanhien jätöksistä tai viemärin ylivirtauksesta johtuen saastaa.

      Hangon koululaisista yli puolet ei osaa uida. Aikuisista saman verran. Hukkumiset on siten vanhempien ja itsensä aiheuttamaa. Mitä maksaa ihmishenki?

      Häpeällisiä kommentteja nuo niemen ympärillä uimahalli tai menkää Tammisaareen. Mene itse Tammisaareen Alkoon. Ajattele vähän, jos kykenet.

      • Anonyymi

        Vihreää sinilevää lasten uimapaikka täynnä.


      • Anonyymi

        Aikuiset opettaa lapset uimaan ihan rannalla eikö niin.


    • Anonyymi

      Vanhukset myös ui ja veneilee ei pidä unohtaa että kaikki vanhenee.

    • Anonyymi

      Joko uimahalli on ensi vuoden budjetissa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1167
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      832
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe