Jos lääkäri kirjaa että: huonosti pukeutunut.
Jos aina on hyvin pukeutunut, ja sitä ei ikinä mainita, sitten kerran jossain on mainittu että: huonosti pukeutunut.
Silloin tulee oletus kuitenkin että AINA on pelkästään huonosti pukeutunut :)
Kun ainoa maininta niin silloin se on AINA.
https://www.is.fi/menaiset/ilmiot/art-2000008891747.html
Vääriä diagnooseja ja johtopäätöksiä kyllä riittää miljardeittain :D
Vääriä johtopäätöksiä.
5
206
Vastaukset
- Anonyymi
Mulla oli mainittu asiallisesta ja sään mukaisesta pukeutumisesta.Mulla oli farkut ja tavallinen pusero.Oli talvi niin farkut on parempi kuin hame.
- Anonyymi
Mulla oli kanssa maininta lääkärin tekstissä, että siisti vaatetus, pukeutuu värikkäästi.
Kyllä ne kiinnittää huomiota myös siisteyteen.
Yleislääkärit eivät niinkään mainitse vaatetusta, mutta psykiatrit katsovat kokonaisuutta.- Anonyymi
Varmaan sen takia että jaksaako huolehtia ulkoisesta olemuksesta.Masentunut ei välttämättä jaksa käydä suihkussa ja kammata hiuksia tai pukeutua muihin kuin lökäpöksyihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmaan sen takia että jaksaako huolehtia ulkoisesta olemuksesta.Masentunut ei välttämättä jaksa käydä suihkussa ja kammata hiuksia tai pukeutua muihin kuin lökäpöksyihin.
Juuri näin.
Katsovat kokonaiskuvaa, ja ulkonäkö, yleinen habitus, kertoo ihmisestä aika paljon.
Kun mieli on maassa, ei välttämättä jaksa pitää itsestään huolta niin hyvin, kuin he, jotka ovat pirteitä ja jaksavia.
- Anonyymi
Yleislääkäreiden kysymykset ja kommentit voivat olla outoja. Esim oliko lukiossa pitkä vai lyhyt matematiikka? Laittaa kävelemään alusvaatteissa Kommentoida ruokailua, josta lääkärillä ei ole hajuakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5359031Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616210Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3765273Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664769Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004391Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853962- 931936
- 1061450
- 47989