Uusi vihapuhetutkimus on poliittisesti ohjattu tilaustyö

Anonyymi

Tutkimuksen lähtökohtana on poliittisin perustein tehty näkökulman valinta, jossa OM:n selvityksen mukaan kolmasosa vähemmistöryhmiin kuuluvista, selvitykseen vastanneista kertoo kokeneensa vihapuhetta. Uhriutuminen milloin mistäkin on nyt muoti-ilmiö. Jokainen voi helposti luetella elämästään tilanteita, jossa kokee tulleensa loukatuksi. Maahanmuuttajien loukkaantuminen on loukkaantumisista arvokkainta.

Samalla tutkimusperiaatteella voitaisiin tutkia matalapalkkalan työntekijöiden kokemuksia siitä kokevatko työntekijät saavansa riittävästi palkkaa. Tutkimustulos olisi yhtä yhtä ennustettava kuin vihapuhetutkimuksessa. Poliisin kiinniottamilta voitaisiin kysellä suhtautumisesta poliiseihin.

Vihapuhe keskittyy maahanmuuttajaryhmiin. Poliittisesti korrektia on hurrata maahanmuutolle silloinkin kun maahanmuuttajaryhmästä on Suomelle pelkkää vahinkoa.

https://www.suomenmaa.fi/uutiset/olemalla-reagoimatta-voit-vaikuttaa-valtion-vihapuhetutkimus-paljastaa-mika-merkitys-on-silla-etta-rasistisista-viesteista-provosoituu-somessa/

0

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Onko sulla

        suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
        Ikävä
        48
        4056
      2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

        Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
        Joensuu
        13
        1940
      3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

        Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
        Ikävä
        63
        1385
      4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

        Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
        Maailman menoa
        95
        1316
      5. Toivoisitko Rakas vielä?

        Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
        Ikävä
        68
        1215
      6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

        Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
        Kotimaiset julkkisjuorut
        5
        1111
      7. Koska tajusit silloin aikanaan

        että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
        Ikävä
        47
        971
      8. Ihan pieni näkeminen vaan

        👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
        Ikävä
        28
        959
      9. Keskustelua kasteesta

        You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
        Kaste
        334
        940
      10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

        ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
        Ikävä
        40
        927
      Aihe