"Jessikka Aro: Vaihtoehtomedioiden toimittajien talous- ja verotiedot sekä ystävät rekisteröitävä"
https://tinyurl.com/mr3jdwm6
https://tinyurl.com/mr3jdwm6
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Piriä taas vedetty vähän liikaa ja lähtenyt ylikierroksille.
Jos saa olla naton tiedottaja ja neuvoja niin vslta nousee päähän.
Hitler esikuvana alkaa ihmisten vainoaminen.
Mutta ..... "Älkääkä peljätkö niitä, jotka tappavat ruumiin, mutta eivät voi tappaa sielua; vaan ennemmin peljätkää Häntä, joka voi sekä sielun että ruumiin hukuttaa helvettiin."
Onko Jessikka Aro se toimittaja joka kirjoitti jutun Pietarin trollitehtaasta ja joka joutui sen jälkeen Persujen hillittömän ajojahdin kohteeksi? Selvisikö koskaan, miksi Persut kokivat Pietarin trollitehtaan puolustamisen omaksi asiakseen?
Ei varsinaisesti mutta selvisi ettei mitään trollitehdasta edes ole olemassa.
Erikoinen ponnahduslauta kuuluisuuteen ja asiantuntijuuteen on keksiä satu bottitehtaasta.
Mutta YLE on jatkanut samaa taktiikkaa lähes kaikessa "uutisoinnissa". Kuvataan yhtä rauniota ja kerrotaan suuuurista tuhoista suuurrista kaikkialla riehuvista pommituksista.
Kuvataan kenkiä kiipeämässä portaita helsingin keskustassa ja tarinoidaan trollitehtaasta pietarissa. "Todistuksen" vakuudeksi haastatellaan pimeässä jotakuta venäjänkielistä joka kertoo "henkilökohtaisen" tarinan omasta hakkeroinnistaan.
Siinä on kaiken uutisoinnin todisteet ja taso. 🥳
Lisäksi lienee jo kymmeniä tavallisia suomalaisia täälläkin suomi24ssä joita on haukuttu trolleiksi joten siinäkin paljastuu "todisteiden" tason säälittävyys.
Kun katsoi tuubissa Jessikan haastattelun "infotilaisuuden" natotyypin parina niin eipä maininnut yhtään pienintäkään todistusta "suurista" tutkimuksistaan. Siinä nimenomaisessa natoseminaarissa olisi ollut hienoin tilaisuus kertoa niitä suuria todisteita ja tutkimuksia mutta kun tyhjästä ei voi nyhjästä niin lässytti pelkkää tyhjää.
Olin tosi pettynyt. Olisi luullut että olisi ollut edes yksi (1) todiste mutta kun EI ollut. ☹
Miksi Norja ja Ruotsin radioiden sivuja pystyy lukemaan, vaikka evästeet ovat estettyinä selaimen asetuksista, mutta Ylen sivut eivät toimi niin kunnolla?
Putinin puudelien (mm. anopersut) mielestä trollitehdasta ei ole, eikä Venäjä pyri vaikuttamaan. Joopa joo. Sen lauluja laulat, kenen leipää syöt.
Jos+venäjä+"vaikuttaa"+1%+meidän+ajatteluun+niin+YLEn+propaganda+valheineen+vaikuttaa+99%+.+Kumpi+silloin+on+enemmän+valhetta+ajattelussa?
Sitä+paitsi+mitä+se+"vaikuttaminen"+tuottaa+teoissa?
1%n+propaganda+saa+aikaan.....+mitä?+Äänestää+väärää+puoluetta?+Mellakoi+mannerheimintiellä?
Puhuu+rumia+kadulla?+Ei+osta+kotimaista?
Tooooosi+vahingollista+🥳
Entäs+YLEn+valheet+99%+ajattelusta?+Aiheuttaa+paniikkia,+masennusta,+itsetuhoisuutta,+vessapaperin+hamstrausta,+myrkytyksiä+piikeistä,+kuolemaa+tuhansille,+raiskauksia+,+murhia,+terroristien+maahan+rahtausta.
Kumpi+siis+on+pahempaa+ja+vaarallisempaa+vaikuttamista!?++☠️☠️☠️
Ääliömäistä+hybridiuhan+paisuttelua+hitleristeiltä+ja+sadisteilta.
Öyhötyssivuston artikkelissa ei luonnollisesti esitetä mitään todisteita. Pelkkiä hurjia väittämiä.
Ja lähteenäsi on natsien (ja ne ovat ihan oikeita natseja nämä PVL:n tyypit) Partisaani-julkisu
Pietarin trollit näköjään taas liikkeellä.
Eiköhän Supo asiansa osaa, jos tarvetta ilmenee. Ilmiö on tiedossa ja ikivanha. Venäjä on rahoittanut vuosikymmenten ajan erilaisia tahoja, jotka pyrkivät hajottamaan länsimaista yhteiskuntaa.