Länsimaisen naisen kapeneva elintila

Anonyymi

Kannttaa lukea kyseinen juttu.

https://sarastuslehti.com/2021/12/15/lansimaisen-naisen-kapeneva-elintila/

Tuossa on melko hyvä artikkeli. Sen sanon, että jos tuon takana olisi valkoihoinen, niin kovaa huudettaisiin jo rasismista.

Ote jutusta: "Preyn (”saalis”) sanoma on hyvin yksinkertainen, ja kuka tahansa aikaansa seuraava ja silmät ja korvat omistama henkilö tietää sen oikeaksi: vakaaseen, turvalliseen ja tasa-arvoiseen yhteiskuntaan tottuneiden länsimaisten naisten elintilat ovat dramaattisesti kapenemassa Eurooppaan Lähi-Idästä ja Pohjois-Afrikasta tulevien miesten massamaahanmuuton myötä. Ensisijaisesti ilmiö koskee naisia, jotka asuvat alueilla joille maahanmuuttajat tyypillisesti kasautuvat, mutta ajan myötä se laajenee koskemaan vaihtelevissa määrin koko muutakin yhteiskuntaa."

3

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todennäköisesti valkoihoinen on artikkelin takana. Tummaihoinen nainen on taas Prey: Immigration, Islam, and the Erosion of Women’s Rights teoksen takana.

    • Anonyymi

      Naiset on niin peräänantavia ja pehmeitä. Niistä voi aloittaa muutoksen.

    • Anonyymi

      suvakkeja no pesen käteni 🤣🤣🤣

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2165
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      338
      1376
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1325
    4. 157
      1208
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1041
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      968
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      919
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      888
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      842
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      829
    Aihe