Huomenna tien päälle halvalla

Anonyymi

Onneksi asiakkaana saan valita kyytini ja otan punapöksyn kyydin! Hyvää matkaa minulle!!

7

111

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      VÄKEVÄ YLISTYS!
      Ylistäkää, ylistäkää!

    • Anonyymi

      Paronien hermo pettämässä kun Onnibus vie asiakkaat ja massit?

      • Anonyymi

        Kahdesta viimeisestä tilinpäätöksestä jokainen voi itse arvioida toiminnan järkevyyttä ja kannattavuutta.


    • Anonyymi

      Nyt sitten tuoretta tietoa punaisilla busseilla matkustamisesta. Tänään matkustajia on ollut paljon, mutta ongelmana on ollut myöhästymiset ja autorikot. Kesähelle paahtaa täysillä, mutta kuuleman mukaan ilmastoinnit ovat taas osassa kalustoa epäkunnossa. Myös täysistä vessan säiliöistä on tullut tietoa. VR:n homma takkuaa tänään melkoisesti, joten nyt riittää matkustajia joka vuoroon ja jokaiselle liikennöitsijälle.

    • Anonyymi

      Ja tänään taas punapöksylle tapahtuu. Porvoon motarilla onnibusflex kyntänyt keskikaidetta ja päätynyt pöpelikköön. Jokusia loukkaantunutkin, toivotaan ettei pahemmin kuitenkaan.

    • Anonyymi

      Huomenna halvalla tien päälle. Kannattaa kuitenkin huomata, että halpa matka voi myös keskeytyä arvaamatta kaluston laiminlyötyjen huoltojen ja korjausten vuoksi. Silloin avun saaminen saattaa kestää ja kestää. Mahdollista on myös se, että koko vuoro perutaan viime hetkellä. Jos bussi kuitenkin kulkee, saattaa wc tai ilmastointiolla epäkunnossa. Se on äärimmäisen "mukavaa" kesähelteillä. Vanha viisaus kertoo, että halvalla ei saa hyvää. Pitänee paikkansa tässäkin tapauksessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      395
      2055
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1889
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      245
      1384
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      79
      1018
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      56
      965
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      928
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      35
      787
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      759
    9. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      724
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      63
      723
    Aihe