Täysin raha-anomuksen

Kelan sivuilla. Rahaa tulee keskiviikkona 552 euroa tilille.
Töis en sitten ole joten se ei ole mikään palkka.
Kuukauden päästä tulee sitten veronpalautuksia.
Nyt on muuten aika lämpimiä päiviä. Rahat säästyy kun ei jaksa lähtee ulos tuhlaamaan.
356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tapu tapu jatka tuota korvauksien odottelua monta vuotta tapu tapu.

Äänestä
  • Niistähän kertyykin oikein valtava eläke, vai kuinka.

    Äänestä

Pelaa rahat ihmeessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kelan sivuilla. Rahaa tulee keskiviikkona 552 euroa tilille.
Töis en sitten ole joten se ei ole mikään palkka.
Kuukauden päästä tulee sitten veronpalautuksia.
Nyt on muuten aika lämpimiä päiviä. Rahat säästyy kun ei jaksa lähtee ulos tuhlaamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu