Kun lääkäri tekee virheen lääkityksestä, joka johtaa todella vakavaan sairauteen ja kipuun. Tästä tehty valitus on myönnetty.
Jatko hoidot onkin lääkäreitten toimesta muka unohdettu. Eli kostaako lääkärit potilaalle näin sadistisesti.
kostetaanko potilaalle
13
184
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, tätä on ilmassa
- Anonyymi
Kostaako lääkäri??? Kertoo paljon aloittajasta.
- Anonyymi
Asenteesi kertoo sinusta. Ei aivan tuulesta temmattu alotus. Monella kokemusta huonosta kohtelusta varsinkin tyytymättömyyden jälkeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asenteesi kertoo sinusta. Ei aivan tuulesta temmattu alotus. Monella kokemusta huonosta kohtelusta varsinkin tyytymättömyyden jälkeen.
Aika moni tuntee tulleensa joskus huonosti kohdelluksi lääkärin tai terveydenhuollon taholta. Kyseessä on kuitenkin kokemus, oma kokemus, joka voi syntyä mistä hyvänsä.
Usein potilas on psyykkisesti äärimmäisen ylivirittyneessä tilassa ja kuulee mitä luulee kuulevansa ja tulkitsee lääkärin sanat omalla tavallaan.
Tietysti lääkärin, joka on potilasta fiksumpi, pitäisi osata kohdata kaikki mahdolliset ja mahdottomat potilaat näiden omasta näkökulmasta. Se ei aina onnistu eikä voikaan onnistua, kun potilas käyttää omaa rehevää ja joskus härskiäkin kansankieltään ja lääkäri omaa standardisuomea. Potilas voi myös käyttäytyä uhkaavasti, mistä ei paljon puhuta.
Kun potilas on fiksu, lääkäri ymmärtää potilasta ja potilas lääkäriä.
- Anonyymi
Enpä käyttäisi sanaa kosto, mutta valitukset voivat kyllä aiheuttaa sen, että potilasta kohdellaan huonommin kuin aikaisemmin.
Tiedän useammankin tapauksen. - Anonyymi
Miksi ihmeessä kostaisi? Toki jos perättömiä valituksia tekisi, niin varmasti voisi huonompaan palvelua sen jälkeen saada. Jos todellinen virhe, niin luultavasti entistä paremmin pyrkisi hoitamaan jatkossa.
- Anonyymi
Toiveajattelua......
- Anonyymi
lääkärit ei myönnä lääkkeiden haittavaikutuksia, VAIKKA esittäis lääke-tuoteselosteen nenän eteen.
näin kävi mulle, melkein, myösni sitten suullisesti, mutta ei kuitenkaan kirjannut "todistettavasti" mitään, ja vaihtoi muistaakseni toisen lääkkeen, joka kyllä sekin onneksi jäi, muun leikkausoperaation jälkeen kokonaan pois.- Anonyymi
Et siis oikein osannut keskustella lääkärisi kanssa asiallisesti.
- Anonyymi
Kannattaa katsoa lääkkeen vaikuttava aine, sillä lääkäri voi kirjoittaa uuden lääkkeen, jossa vaikuttava aine on jetsulleen sama kuin siinä ekaksi määrätyssä lääkkeessä. Eli kirjoittaa uuden lääkkeen, mutta toinen kauppanimi ( lääketehdas vaan on toinen ).
- Anonyymi
Annoin kerran negatiivista palautetta hammashuoltoon asiasta, koska paikat putoilivat ja lohkeilivat jatkuvalla syötöllä. Kävi jopa niin, että kuukauden kuluttua paikkaamisesta paikka putosi ja jouduin sen sitten maksamaan.
No mitäs sitten tapahtuikaan , kun etuhampaasta lohkesi paikka ja melko iso. Menin jälleen samalle terveysasemalle hammahuoltoon paikattavaksi. Hammaslääkäri tosin ei ollut suomalaista alkuperää. Oletus virolainen puheesta päätelleen. ( olen itse harrastanut viron kieltä kymmenen vuotta niin huomasin tämän ). Nooo,....karseaa. Etuhammas siis paikattiin, mutta kolmion muotoinen koko oli kuin tarkoituksella tehty etuhampaan uuteen paikkaan. Huomautin asiasta hammaslääkärille heti, kun katsoin peilistä, mille se uusi paikka nyt näyttää. Hammlääkärin vastaus oli. Kyllä sen pitäisi ihan hyvä olla, mutta hlääkäri ei katsonut paikkaamisen jälkeen minuunpäin lainkaan. Teko oli siis tahallinen.- Anonyymi
kolmionmuotoinen ei koko vaan KOLO tarkoitin.
- Anonyymi
Terveydenhuollolla on kostonsa, kuten yksillä tuomitsijansa. Ihan kaikkien synteihin ei pitäisi osallistua. Matt. 6:24 todistaa mihin kannatta rakentaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1371140Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli37957Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47849Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus73830Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva167825Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e34774- 54741
Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42696Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy188693Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali137689