Jarno Vähäkainun perusoikeuksia loukattiin
Anonyymi
20<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kaikkien perusoikeuksia voi NYKYÄÄN LOUKATA ???? !!!!!!!!
Ihan sama teet, sitä tai tätä, niin AINA ON JOKU, joka ottaa kierroksia !!!!!
LautaMAtti, vai oliko se TaulaMatti, voi myös tuntea tulleensa loukatuksi, sillähänhän esiintyi omassa kannanotossaan pukupäällä ja tämän ihan normaalin eduskunta-asun monet Naiset voivat mieltää Wirkapuvuksi, joka tuo tiettyä mielleyhtymää mieheen ja miehisyyteen, vert. " Palomies, Poliisi ja Panomies".
Nyt Matti voi sitten vetää miituu-kortin ja kieltää kaikenlaisen hänen virkapuvussa olevien kuvien julkaisemisen, liian seksistisinä ja samalla hänen omanlaistaan ajatusmaailmaansa loukkaavina ja röyhkeinä, hänen miehenä olemisen esineellistämisenä ja muutenkin sopimattomana käytöksenä ????????
EI TÄMÄ KOSKAAN LOPU, ennenkuin Paavo Väyrynen kertoo muistelmissaan, että Häntä vieläkin puristellaan pepusta ja muistutetaan niistä "" ORIAJOISTA "" varmaan jotkut "totojutut" ????
Sitten vasta kaikki uskoo ja tajuaa, että turhaa on kaikki tämä HÖLINÄ !!!!!!!!
Paavo teki sen taas, Kiitos PATE !!!!!!
Piti äkkiä saada syntipukki aikaan
Vanhasen temppu kertoo siitä näennäisestä demokratiasta, joka Suomessa vallitsee. Suomi ei poikkea enää mitenkään mistä tahansa diktatuurivaltiosta.
Jartsan olisi pitänyt vain lähteä Korkeasaareen kuvaamaan kamelinvarpaita!
Mustasukkaisuus teettää monenlaista. Matti voisi nyt vain hyväksyä, ettei Iiris ala.
Eipä sillä eduskuntaan mitään asiaakaan ole! Ja nytkin saa lehteriltä seurata istuntoja. Joten mikä mättää?
Jos vaikka oppis ettei kuvais salaa ja julkaisisi luvatta?
Jos on kykyä ottaa opiksi?
Tarkoitit varmaan persuoikeuksia?
VKK:n varapuheenjohtaja. Ehkä yksi niistä yhdeksästä jotka ovat äänioikeutettuja???
Tää on niitten henkinen taso. Stalkkausta huomionhakutarkoituksessa?? Salli minun nauraa:-)
Saitpa Jarno 15 min kuuluisuutta!
ministerin oma vika kun eivät osaa pukeutua asiallisesti.
Myös törkeää valheuutisointia, eikä tietenkään ole kommenttiosiota. Se ei ollut mikään salaa otettu kuva, sillä näkeehän sokea kalakin, kuinka Iiris flirttailee kuvaajalle.
Kreml on todennut, aika on koittanut koska länsimaiden poliittinen eliitti koostuu heikkolahjaisista idiooteista ja niitä on helppo kusettaa.
Jännää että kun otat kuvan afrikannorsusta paskalla niin se koetaan loukkaavaksi
afrikannorsusta saa ottaa kuvia vain kukkaniityillä :)
Hähäh,jopas hörhöjä keljuttaa. Kun ei ole tapoja pitäisi pysyä kotiläävässä,tarviiko sikailua ulos tuoda?
Valta Kuuluu Kremlille yrittää tuoda törkyä ja baaritapoja väkisin eduskuntaan
Semmosta tämä elo on. Joka päivä tulee jotain uutta oppimista.
Tässähän huomaa kepu korruption laajuuden:
txt prvo lautakasa matti PUHEMIES
vankeustuomittu kanki tollo MINISTERI
Mitenkä niin.
Jäihän sille ne siat. Kuvatkoon ja ..... niiitä.
Jos se kuva oli eduskunnasta otettu niin ihmettelen suuresti Iris Rukan hametta...niinkuin diskon baaritiskin nojailis hieman antaumuksella...kyllä Jutan verkkosukista on turhaa pitää mitään älämölöä....