Natsit lakkasivat olemasta pahoja Euroopassa

Anonyymi

Joko natsit sanoivat, että hei, natsit eivät olleet yhtään pahoja!!

Tai ihmiset ovat unohtaneet, miksi sotia käydään.

7

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      tai muut halusivat riistää rikkaudet .
      Kuinka helppo on tajuta , kommunismi valtasi, joka maan ja tarvittiin vastavoima.
      kommunismissa ei omisteta mitään vaan naapuri vie hankitun omaisuuden !!!
      Vittu jos mun omaisuutta joku nussii niin isis ja natsit on aika mietoja 🤣

    • Anonyymi

      Siihen aikaan oli hienoja liikkeitä, kuten vammaisten, vajaa mieleisten jne. eliminointi. Oli muuallakin päin maailmaa, kuten Suomessa. Humanistit sitten puuttuivat peliin ja tuloksen näette nyt.

      Äärioikeistoa.

      Paljon muutakin hyvää siellä saattoi olla, mutta niitä harvemmin, jos koskaan, tuodaan esiin missään yhteydessä kun puhutaan natseista.

      Putinistit on periaatteiltaan pahempia kuin natsit, ja siitä huolimatta ne halitsee 150M kansaa, ja Unkarissa niitä on 53%, Ranskassa 43%. Lisäksi meillä on terroristinen Turkki joka nirhaa kurdeja tyylii kuin natsi-Saksa juutalaisia, eivätkä kunnioita Syyrian (putinisteja) itsenäisyyttä.

      Muita putinistivaltioita on mm. Venezuela, Kuuba, Nicaragua, ja useita ei-vastaan olevia, kuten Kiina, Intia, Brasilia.

      Yhden ukrainalaisen mummon mukaan venäläiset sotilaat ovat pahempia kuin natsit olivat.

    • Anonyymi

      Ukrainalaisilla on kokemusta niin natseista kuin venäläisistä. Natseja pitävät perustellusti asiallisempana ja inhimillisempänä.

      • Anonyymi

        Taitaa olla oma ideologia kun kehaisee natseja - kannattaa nyt pakata reppu ja lähteä auttamaan hengen heimolaisia - kipi kipi....eikä kiirettä takaisin, ei sillailla kaivata.


    • Anonyymi

      Kansallissosialisti eli ajaa oman maan etuja ei vieraanvaltion !

    • Anonyymi

      Ukrainan natsi Zelenskyy ei antaudu - hän mieluummin tekee itsemurhan bunkkerissaan. Jotenkin tulee Aatu mieleen.
      Tuskin elää muutenkaan paria vuotta kauempaa, on sen verran kurjan näköinen naamaltaan jo vetäessään varmaan jo tupla-annokset kokaiinia.

      • Anonyymi

        Minkälainen sää siellä Pietarissa on?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      22
      2297
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      87
      1423
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      116
      1218
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1110
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      899
    6. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      249
      831
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      822
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      202
      799
    9. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      17
      792
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      765
    Aihe