Natsit lakkasivat olemasta pahoja Euroopassa

Anonyymi

Joko natsit sanoivat, että hei, natsit eivät olleet yhtään pahoja!!

Tai ihmiset ovat unohtaneet, miksi sotia käydään.

7

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      tai muut halusivat riistää rikkaudet .
      Kuinka helppo on tajuta , kommunismi valtasi, joka maan ja tarvittiin vastavoima.
      kommunismissa ei omisteta mitään vaan naapuri vie hankitun omaisuuden !!!
      Vittu jos mun omaisuutta joku nussii niin isis ja natsit on aika mietoja 🤣

    • Anonyymi

      Siihen aikaan oli hienoja liikkeitä, kuten vammaisten, vajaa mieleisten jne. eliminointi. Oli muuallakin päin maailmaa, kuten Suomessa. Humanistit sitten puuttuivat peliin ja tuloksen näette nyt.

      Äärioikeistoa.

      Paljon muutakin hyvää siellä saattoi olla, mutta niitä harvemmin, jos koskaan, tuodaan esiin missään yhteydessä kun puhutaan natseista.

      Putinistit on periaatteiltaan pahempia kuin natsit, ja siitä huolimatta ne halitsee 150M kansaa, ja Unkarissa niitä on 53%, Ranskassa 43%. Lisäksi meillä on terroristinen Turkki joka nirhaa kurdeja tyylii kuin natsi-Saksa juutalaisia, eivätkä kunnioita Syyrian (putinisteja) itsenäisyyttä.

      Muita putinistivaltioita on mm. Venezuela, Kuuba, Nicaragua, ja useita ei-vastaan olevia, kuten Kiina, Intia, Brasilia.

      Yhden ukrainalaisen mummon mukaan venäläiset sotilaat ovat pahempia kuin natsit olivat.

    • Anonyymi

      Ukrainalaisilla on kokemusta niin natseista kuin venäläisistä. Natseja pitävät perustellusti asiallisempana ja inhimillisempänä.

      • Anonyymi

        Taitaa olla oma ideologia kun kehaisee natseja - kannattaa nyt pakata reppu ja lähteä auttamaan hengen heimolaisia - kipi kipi....eikä kiirettä takaisin, ei sillailla kaivata.


    • Anonyymi

      Kansallissosialisti eli ajaa oman maan etuja ei vieraanvaltion !

    • Anonyymi

      Ukrainan natsi Zelenskyy ei antaudu - hän mieluummin tekee itsemurhan bunkkerissaan. Jotenkin tulee Aatu mieleen.
      Tuskin elää muutenkaan paria vuotta kauempaa, on sen verran kurjan näköinen naamaltaan jo vetäessään varmaan jo tupla-annokset kokaiinia.

      • Anonyymi

        Minkälainen sää siellä Pietarissa on?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      4074
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      46
      2797
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      42
      2755
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2503
    5. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2485
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      319
      2339
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2029
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      52
      1748
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1653
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1507
    Aihe