Turistia voidaan huijata Tallinnassa

1051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kuinka pitkä matka on satamasta Tallinnan keskustaan? En ole koskaan käynyt Tallinnassa.

Äänestä
  • Tallinnan sataman terminaalit sijaitsevat keskustassa.

    Äänestä

Niin voidaan nykyään Helsingissäkin.

Äänestä
  • Nyt puhutaan Tallinnasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nyt puhutaan Tallinnasta.

    Jota voi verrata Helsinkiin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jota voi verrata Helsinkiin.

    Mutta nyt puhutaan Tallinnasta.

    Äänestä

nauttikaa nyt monikulttuurista, sen kaikista osista.

Äänestä
  • Tallinnassa.

    Äänestä

Menettekö aina taksilla Tallinnan satamasta kaupunkiin?

Äänestä

Minimi maksu stadissa on 25 e sanoi kuski ja maalaiset maksoi nyt se on levinnyt jo festareille lähtö maksu 25 e pyysi kuski.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

taksitolpalla. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/26ab0aff-6fc1-4a80-899b-d123ab9931cf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu