Ammuntaa Amerikassa

Trumpin hallinnon jälkimainingeissa. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008925809.html
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Varmaan jos 35 vuoden kuluttua joku jenkeissä ampuu jonkun niin se on Trumpin syy. Eikö?

Äänestä
  • Trumpin hallinto raunioitti Usan mikä näkyy nyt. FAKTA.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Trumpin hallinto raunioitti Usan mikä näkyy nyt. FAKTA.

    Että oikein fakta. Mistäs tuollaisen faktan kekkasit? Suomalaisesta mediasta?
    Vanha sanonta: Hullu saa olla mutta ei tyhmä. Yritä jatkossa noudattaa sitä.

    Äänestä

  • No just. Jos joku ammuskeli Trumpin valtakaudella, se oli tietenkin Trumpin vika. Jos joku ammuskelee Bidenin valtakaudella, niin sekin on Trumpin vika. 😅

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Trumpin hallinnon jälkimainingeissa. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008925809.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu