Niin kuin olisi valtionpäämies ja kaikki olisi vain hänen ansiotaan.
Totuus on juuri päinvastainen, hänen toimensa takia Turkki vastustaa ja tulee vastustamaan jäsenyyttämme.
Ei raukka edes itse narsistina ymmärrä sitäkään.
Totuus on juuri päinvastainen, hänen toimensa takia Turkki vastustaa ja tulee vastustamaan jäsenyyttämme.
Ei raukka edes itse narsistina ymmärrä sitäkään.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Tyhmähän sinä olet.
Homppeli-pekka sotkee asioita. Voi veljet!
Voi sinua.
tyhmä+kuin+saapas+tuo+hoopekka+kun+yrittää+kumoa+presidentin+:)+kun+sauli+sanoo+ettei+lakeja+muuteta+=+100%+varmaan+ettei+natoon.
Mies jota ei valittu edes presidentiksi ja 5 suurimman puolueen listalla.
ensitöiksee pressana pegga tuumis vaihtaako suomen lipu värin ruskeeksi vai pride väreillä?
sitä varten perustetaan työryhmä, nyt sen hoksasi ..ja tuota linjaa..
Sitä en tiedä tuleeko Haavistosta ikinä presidenttiä mutta se on varmaa ettei rotutohtori Allah-Ahosta, Huuhaasaaresta tai kenestäkään muusta persusta ikinä tule presidenttiä.
Se on onneksi varmaa.
Etkö vieläkään ole tajunnu, että joka ikinen ennustuksesi on menny just päinvastoin ja tulee menemäänkin. On sillä sen verran hoomottavat tekohampaat, eikä ymmärrä olla omahyväisesti lärvistelemättä niillä.
Linkki, muutoin populistin houre.
Aloittaja, kerro nyt ensin, mnkä toimien vuoksi Turkki vastustaa.
Ootpa pöljä, kuin pöljänteri.
Aloittaja on katkera idiootti-persu, elämänkoululainen joka ei itse ole saanut ikinä mitään aikaan.
Ja koulutkin jäi kesken.
Ei ymmärrä. Ja pari äitiä ja muutama lapsi on näille persuille kauhistus.
Et taida paljo ymmärtää, hyvä kun tunnustit. Just sinunlaisten takia suomi onkin hapen puutteessa ja pahasti.
Kirjoitusasusta päätellen, sinä et edes sitäkään saanut aikaan.
Vihreys on synonyymi vähäjärkisyydelle.
Persuarvostelijan kirjoitustaito kertoo pahimmillaan, mihin kouluttautumattomuus johtaa. Edes perussuomenkielen kirjoitus ei onnistu.
Ei niiltä onnistu kuin räksytystä.
En tolla kirjoitustaidolla lähtis keulimaan.
Äläpä puhu soopaa.
Höpöhöpöä!
Ärsyttämällä ärsyttää Erdogania työntämällä itsensä väkisin joka paikkaan. Oletteko huomannut, ettei koskaan tapaa Erdogania, vaikka esittää niin johtajaa, miksiköhän?
Änkesi jopa vessaan Ergodanin mukana. Varmaan oli siellä perse pystyssä jos panot olisi auttaneet Nato asiassa. Ei tainnut Turkin presidentille kelvata homeinen homoperä.
heh heh heh
Menee kyllä välittömästi piiloon, kun ongelmia ilmaantuu.
Noh, antaa Pekan miehistellä ;) useimat tietää hänen miehekkyytensä lajin kyllä, söpöhän on pikkurilli sojottaen olla muikean näköisenä huulia lipoen, kyllä siinä maailman päättäjämiehet alkaa punoittaa kun Pekan ripset vippasee .., joillan alkaa nousta savua korvistakin ;) Pekan pehmoinen militarismi riisuu aseistakin ;)
Haavisto esiintyy tehtävänsä vaatimalla tavoin. Aloittaja sen sijaan esittelee pienuuttaan.
Haavisto on hoitanut hienosti NATO-asian vaikka persut yrittää kokoajan väittää jotain muuta ja korostaa presidentti Niinistön roolia ettei vain vahingossakaan kukaan erehtyisi arvostamaan Haaviston roolia. Hän on kuitenkin se mies, joka käytännölssä on pitkälle hoitanut NATO-asiaa. Eikä Turkin vastahankaisuus johdu mistään Haavistosta, vaan taustalla on ihan muut syyt. Suurimpana se, että Turkki on itse joutunut erimielisyyksiin mm. USA:n kanssa.
Olisi kaikkien kannalta parempi, kun lopettaisit tuon lässytyksen ja ihmispalvonnan.
Kaikki tajuaa, mitä itseasiassa yrität.
Haaviston ja Niinistön natofarssi on kyllä huvittavaa seurattavaa... maali karkaa jatkuvasti...