Suomalainen unohtaa

... ja suomalaiset yritykset odottavat kieli pitkällä, että pääsisivät tekemään bisnestä Venäjälle. Poikottiin joka ainoa joka menee sinne.
3112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Venäjän vastaiset boikotit ja kauppasaartoon lähteminen oli kallis virhe maallemme. Kun tilanne muuttuu, on Suomen entiset markkinat uudessa jaossa ja osassa Venäjä on siirtynyt omavaraisuuteen. Bisnes on Bisnes ja Mooses on Mooses. Turha hurskastelu vie Suomen lamaan.

Äänestä
  • Suomesta tulee samankaltainen syrjäytetty ja sorettu pienvaltio joita amerikallakin on naapureinaan. Suomi on Venäjän oma Nigaraqua jossa rikollisuus ja korruptio tulevat menestymään parhaiten.

    Äänestä

Jokainen yritys joka on mennyt Venäjälle, on saanut siipeensä.

Tuskimpa sinne menossa tunkua tulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

... ja suomalaiset yritykset odottavat kieli pitkällä, että pääsisivät tekemään bisnestä Venäjälle. Poikottiin joka ainoa joka menee sinne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu