Naiselle ettei se ole enää kaunis?
Voiko sanoa niin
32
56
Vastaukset
- Anonyymi
Sen kun sanot, ihan vapaasti. T.ex kaunis
- Anonyymi
Tietysti voi. Eikä sun tarvitse sitä sen jälkeen katsella.
Kuulis nyt ensin senkin, että aaai ku sä oot niin kaunis. No okei, tiiänhän mä etten ole. 🙆🏼♂️
- Anonyymi
Kaikilla naisilla on jotain kaunista.
- Anonyymi
Kai totuuden voi sanoa. Eikö naiset muka tiedä että ne vanhenee eikä enää siitä kaunistu. Pitääkö sitä valehdella naiselle ja sanoa on kaunis vaikka on rumentunut.
- Anonyymi
Monet vanhat naiset ovat kauniita ja monet vanhat miehet ovat komeita.
Tiesitkös tätä ?- Anonyymi
Tietysti vanhemmat naiset on kauniita kun he ei enää peitä kauneuttaan mitenkään.
Monet nuoret naiset peittää kauneutensa meikeillä ja vaatteilla.
- Anonyymi
Nainen, joka on ollut kaunis on sitä myös silloin kun ikää on tullut. Ikääntyminen ei rumenna, ihminen vain vanhenee kuten soluilla on tapana.
- Anonyymi
Voi kuule, minulle on sanottu ja monesti. Monta kertaa myös ihminen, jota rakastin. 👵
- Anonyymi
Tokihan tää nyt on taas trolli ja perus nainen/mies vastakkainasettelua, mutta vastataan nyt kumminkin. Miksi ihmeessä sanoisit jollekkin jotain negatiivista hänen ulkonäöstään? Mitä luulet sillä saavuttavasi vai haluatko vaan pahottaa jonkun mielen? Tää on myös sinkut palsta eli ei vissii ole edes kyse kumppanista (tosin kumppanista olisi myös vituumaisesti sanottu) vaan jostain random naisesta.. Eli haluat vaan ilkeillä?
- Anonyymi
Yhtä hyvin kuin nainen voi sanoa miehen olevan typerys idiootti.
- Anonyymi
Tyhmyyttään ei kannata ikinä paljastaa. Toki sekin vaatii sen, että tajuaa olla hiljaa.
Ps.
Rakas ihminen on ja pysyy aina kauniina. Kauniin muoto vaan muuttuu.
-keinovaginamies-- Anonyymi
Mummot muuttuu muheviksi :D
- Anonyymi
Naiset lihoo joten eivät ole kauniita. Mies on komea lihavana.
- Anonyymi
🤣🤣😂😂
- Anonyymi
Tässä ei kysytty nyt rantamursujen tilannetta - siellä suurin ja lihavin on komein ja koko seudun kingi.
- Anonyymi
Kyllä voi! En tosin vastaa seurauksista. Kehoitan hankkimaan kevyen alumiiniteflon paistinpannun ennen sitä ja hävittämään valurautaisen :)
- Anonyymi
Kaulimen tilalle superlon pötkylä myös.
- Anonyymi
Eikös ne yleensä ole hyvä löytyä omasta takaa. Kokeilin kerran piruuttani sisällyttää tänne jotain tällaista legendaarista hetulaa ja varmaa on, että jollakin jäi otsalohkoon kytemään. Ainakin sinulla aloituksen kirjoittaneella, mutta parilla muullakin penaalin tylsimmällä kynällä..
- Anonyymi
Yrittää saa! Sitten alkaa hässäkkä.
- Anonyymi
Miksi sellaista pitäisi sanoa? Ihan kiusallaan ja loukatakseen. Nainen on ihan tietoinen, siitä miltä näyttää. Mikäli haluaa lopetta suhteen, ei tarvitse vedota ulkonäköön.
- Anonyymi
Kaunis, olet aina ja ikuisesti, N
- Anonyymi
Puoliso sanoi mulle "sun kasvoista näkee, että olet joskus ollut komea mies".
Kuvaus oli minulle mieleinen. - Anonyymi
Eikä naiset halua että mies on rehellinen. Pitääkö valehdella ja sanoa rumaa naista kauniiksi.
Siinä saa helposti limaisen, lipevän lirkuttelijan maineen.
Teininä tätä kokeilin ja totesin, että nainen oli paha myös suustaan.
- Anonyymi
Voiko sulle sanoa, että olet arse?
Jos nyt viilataan pilkkua, niin määrittele ensin asia kaunis. Tarkoitatko sillä kenties sitä, että kasvot ovat kultaisen leikkauksen mukaisessa sopusuhtaisessa harmoniassa vai jotain muuta? Kauneutta on erilaista ja eri kulttuureissa ja eri aikakausina kauneuden käsite on ja on ollut ollut erilainen. Vai tarkoitatko kenties tuolla sitä, ettei nainen enää huolehdi ulkonäöstään (esim. hoida hiuksiaan, hoida ihoaan hyvin, käytä meikkiä, pukeudu siististi, syö terveellisesti)?
Mitä tuohon sanomiseen tulee, niin ihmisen ulkonäön kommentoiminen päin toisen naamaa ei ole oikein kohteliasta.- Anonyymi
Jos on naisella on itsetunto terveellä pohjalla, niin hän kyllä kestää sen.
- Anonyymi
Upeimmat, aidoimmat, sexyimmät on kaikki harmaaavarpusia.
Liikaa feikkiä, liikaa meikkiä, liikaa muovia ja outoja leimoja..o tempora, o mores!
Vaatimaton mielipide, kivittäkää tota lyhtypylvästä vajukit, capiche.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod202673Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2371794Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita
Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy3281520Kulujen jako parisuhteessa
Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai621067- 64989
- 10955
Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?
Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.57911- 39864
J miehelle viesti menneisyydestä
On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e37816Paikat tapeltu
Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh38730