Kekkonen varoittelee persuista

Kekkonen varoittelee oikeistolaisuuden vaarasta. Oikeistolaisuudelle olisi asetettava pitävä sulku. Radion ohjelmapolitiikkaa on muutettava niin, että se palvelee työtätekevän enemmistön taistelua oikeuksiensa ja elinehtojensa puolesta suuren rahan valtaa vastaan.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kekkonen on haudan takaa viisas yksikö.

Äänestä
  • Kekkonen on ykkönen, kuten sanotaan.

    Äänestä

Radion kautta tulevalta propagandalta välttyy sammuttamalla radion. Itse vihaan radiota, koska se on turhaa taustahälinää.

Äänestä

Ruotsissa alle 5-vuotiaat vaarassa radikalisoitua – päiväkoti suljetaan??

Äänestä
  • Eipä vaikuta Ruotsi olevan kovinkaan suvaitseva valtio, kun asettaa ihmiset eriarvoiseen asemaan heidän uskontonsa perusteella. Alkaa muistuttaa Unkaria päivä päivältä enemmän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kekkonen varoittelee oikeistolaisuuden vaarasta. Oikeistolaisuudelle olisi asetettava pitävä sulku. Radion ohjelmapolitiikkaa on muutettava niin, että se palvelee työtätekevän enemmistön taistelua oikeuksiensa ja elinehtojensa puolesta suuren rahan valtaa vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu