Tuliko tyhmimmällekin korpikommunistille selväksi, että hyökkäyssotaan Ukrainassa on yksi syyllinen ja se on putte-possu kalsarinmyrkyttäjä.
Putin on sotarikollinen
Anonyymi
554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mutta Ameriikassa hoitoa saavat vain rikkaat, koska Ameriikassa ei ole SDP:tä.
Punakapinan jälkeen osa demareista ensin loikkasi Amerikkaan, mutta kyllästyttyään kapitalistiseen riistoon loikkasivat itään CCCP:hen rakentamaan sosialismia ja saamaan rauhankasvatusta.
Sosialistisen tieteen mukaan hankitut ominaisuudet periytyvät, joten nyt Ukrainan denatsifikaatiota suorittaa sukupolvi, johon tämä rauhankasvatusopit ovat periytyneet.
Jos SDP olisi voittanut 1918, mahdollisesti suomalaiset olisivat nyt mukana puhdistamassa Ukrainaa natseista.
"Sosialistisen tieteen mukaan hankitut ominaisuudet periytyvät, joten nyt Ukrainan denatsifikaatiota suorittaa sukupolvi, johon tämä rauhankasvatusopit ovat periytyneet."
Taisit kadottaa ajatuksesi punaisen langan.
"Jos SDP olisi voittanut 1918, mahdollisesti suomalaiset olisivat nyt mukana puhdistamassa Ukrainaa natseista."
Torjuihan Pilsudskikin kommunistit 1920 ja teki jopa kuusi vuotta myöhemmin vuonna 1926 Toukokuun vallankaappauksen Puolan sosialisti-, kommunisti- ja maaseutupuolueiden avulla. Silti Puola ei ole mukana denatsifioimassa Ukrainaa. Vai onko?
Oho, ei oikein pitänyt vettä sinun hölönpölö-loonybin-logiikka. Kukapa olisi arvannut!
Sanna ja Sale on sotarikollisia, ne antaa aseita tappajille.
Nixon ja Kissinger olivat sotarikollisia , vaikka sitä ei moni oivalla. Heinz, Henkka elää vieläkin..
Nixon murhasi Kambodzan pommituksilla väh. puoli miljoonaa köyhää kambodzalaismaajussia, mikä pelasi pienenä rosvojoukkona aloittaneiden Pol Potin punakmeerien pussiin ja lisäsi kannatusta huomattavasti. Kiitos Nixonin pumakmeerit saivat lisää jäseniä pommituksissa omaisistaan menettäneistä. Yhdysvaltain tukeman Lon Nolin taloudellinen hyväksikäyttö oli aiheuttanut paljon närää ja järkyttäviin vahvuuksiin kasvaneiden punakmeerien kohteiksi joutuivat paitsi kaupunkilaiset myös etniset vähemmistöt.
Hyvin tehty, Nixon! Murhapommitus ratkaisi kaiken! Bravo!