Tänä vuonna jo 6 Gaspromin kanssa yhteistyössä toiminutta oligarkkia on yllättäen kuollut.
Virallisesti epäillään, että ovat tehneet itsemurhan. Viimeisinkin löytyi uima-altaansa vierestä.
Hienosti toteutettja itsemurhia kun hylsyt laskien tämä viimesinkin oli ampunut useita laukauksia päähänsä.
Gazprom siivoaa yritystään
4
180
Vastaukset 4
- Anonyymi
Venäjällä on vain yksi mies joka päättää oligarkin elämästä ja kuolemasta. Hän antoi, hän otti, kiitetty olkoon diktaattorin nimi.
- Anonyymi
Oligarkkihan tuo Putinkin on. Josko hänkin onnistuisi luhistumaan uima-altaansa viereen, kun ensin on ehtinyt ampua koko lippaan päähänsä!
- Anonyymi
Mitenkään ei varmaan liity asiaan se, että Putin piti keväällä kiivaan puheen, jossa hän raivosi oligarkkeja vastaan ja sanoi että ne saastaiset petturit sylkäistään ulos suusta kuin kärpäset.
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000008689538.html - Anonyymi
Petrokratia mätänee sisältä päin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1031241
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku93862Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466