Ilmastonmuutos on petkutusta ja huijausta

14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

uLLATUS!!

Äänestä

Krmlin sankarien luodit mossahtelevat ukrainalaisiin siviileihin. Se ei ole huijausta.

Äänestä
  • Jokainen raato on kotiinpäin.

    Äänestä

Puttepossu piileskelee 100 huoneen palatsissa, kun palvelukseen pakotetut 18-vuotiaat teinisotilaat ampuvat huumepäissään siviilejä Ukrainassa.

Äänestä

Paavo Väurynen riemuistsee siviilimurhien johdosta. Vaatii Suomelle uutta yya-sopimusta. Tai ainakin optiota.

Äänestä

Saadaan verot kerättyä juuri niiltä akendan mukaan

Äänestä

Aatehöyrypäiden Vihreiden täytyy toteuttaa jollakin tapaa aina fantasioitaan. Kansa maksaa aina heidän hurahtamisensa. Vihreät eivät synnytä koskaan mitään hyvää.

Äänestä

Kuka+hullu+tämän+bensan+hinnan+takana+on+Suomessa?https://yle.fi/uutiset/3-12330720Polttoainevero+on+Suomessa+kaksinkertainen+verrattuna+EU:n+minimitasoonEU+on+asettanut+polttoaineverolle+jäsenmaissa+minimitason.+Säädösten+puitteissa+Suomi+voisi+halutessaan+lähes+puolittaa+valmisteveron.Hallitus+on+kuitenkin+sitoutunut+ilmastonmuutoksen+torjuntaan+ja+liikennepäästöjen+puolittamiseen+eikä+se+onnistu+asiantuntijoiden+mukaan,+jos+valmisteveroa+pienennetään.+Päinvastoin+tavoitteeseen+pääseminen+edellyttää+verojen+korottamista.KOKO+ILMASTONMUUTOS+JA+HIILIJALANJÄLKIHÖSSÖTYS+ON+PELKKÄÄ+100%+KUSETUSTA+JA+HUIJAUSTA!+PELKKÄÄ+RAHASTAUSTA+KOKO+HOMMA.+ILMASTO+EI+SEN+ANSIOSTA+MUUTU+MIKSIKÄÄN.MIKÄ+HELVETTI+TÄMÄN+MAAN+PÄÄTTÄJIÄ+OIKEIN+VAIVAA?+JOKIN+PAHA+MIELISAIRAUSKO?Tämä+ei+johda+pidemmällä+mihinkään+muuhun,+kuin+konkurssiaaltoon+ja+ennätystyöttömyyteen.+Tämäkö+on+järkevä+kehitys-suunta+tulevaa+ajatellen?+Ei+todellakaan.Sähköautoilu+ei+ole+mikään+autuaaksi+tekevä+asia.+On+tämä+ihme+touhua.

Äänestä
  • Hieno kirjoitus, oothan hankkinu itselles jo
    'koti turvevoimalan'?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hieno kirjoitus, oothan hankkinu itselles jo
    'koti turvevoimalan'?

    En vielä.🤣

    Äänestä

Maatalous on suurin saastuttaja, vehnäpellot on hyvä pitää Ukrainassa vesistöä on hyvin vähän ympärillä!

Äänestä

Olet oikeassa, lisää metsäpaloja, metsien hyväksikäyttöä, tulvia. Siinä varmaan ohjeesi maailman populaatiolle, eiks vaan?

Äänestä

aikansa kutakin sanoi pässi kun päätä kerittiin,

Äänestä

Muistatteko, kun ilmastotieteilijät vakuuttivat kaikille, että lähitulevaisuudessa planktonit kuolevat vesistöistä ja sen seurauksena kalakannat romahtavat?
https://www.bristol.ac.uk/news/2022/july/carbon-storage-in-plankton.html
No, sitä on nyt tutkittu ja tulos ei ihan vastaa odotteua. Pikemminkin tulos on sama kuin öljy loppumisessa. Eli täysin päinvastainen kuin ennuste. Planktonin määrä on kasvanut ja yksittäiset eliöt kasvavat suuremmiksi. Miten tuo tiede menee näillä klobalisteilla aina päin vastoin, kuin mitä he kertovat? Vähän kuin politikot, jotka aina kertovat täysin vastaista, kuin mitä he aikovat tehdä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Uutisia maailmalta joita ei uutisoida Suomessa

https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/lumedemokratia/271211-ilmastonmuutos-on-petkutusta-ja-huijausta-ex-greenpeacen-presidentti/?_ga=2.65589483.491244682.1657533065-1416751211.1657533065

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu