Heinäkuun aikana kuolleita

venäläissotilaita arvioitu että kuolee tuhansia lisää..
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tokkopa kuolleet kuolevat uudestaan, joten joku on vedättänyt sinua. Jatkossa ole tarkempi!

Äänestä

Vastaako luku sannan aiheuttamiin koronalukuihin Suomessa?
Suomessa sdp johtoisen politiikan johdosta on kuollut koronaan 4 941 ihmistä.
Yritettiin perustaa koronanyrkki mutta sanna-liibalaaba-marin halusi hoitaa asian ja ihmisiä on kuollut hirveästi. SDP tappajien puolue.

Äänestä
  • Lukutaito puuttuu köyhältä kokoomuslaiset
    Puhutaan sodasta
    Ei pm erinpmsisuudedta

    Kiitos saanna
    Suomen riidtettu kansa

    Äänestä

Pravitel Vladimiria ei kiinnosta.

Häntä kiinnostaa vain keisarin titteli ja imperialistisen keisari-Venäjän suuruus.

Äänestä
  • Napoleon liikkeellä vai Stalin vai aina joku palvottavia tai joka luulee jotain sitten ne kuolee taas ja kansa pettyy kun se ei ollutkaan Jumala.

    Äänestä

No jos 40 000 venäläistä on kuollut siellä sodassa....ainiin eihän siellä ole sotaa.

Äänestä

Ikävää, mutta niin miehittäjille tulee aina käymään.

Äänestä

No mitä sitten?

Äänestä

Kaikki kuolevat joskus

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

venäläissotilaita arvioitu että kuolee tuhansia lisää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu