Sri Lankan yhteiskuntajärjestys romahtamassa
https://www.suomenuutiset.fi/sri-lankan-yhteiskuntajarjestys-romahtamassa-world-economic-forum-deletoi-hadissaan-verkkosivuja-joissa-hehkutettiin-maan-menestysvisioita/
https://www.suomenuutiset.fi/sri-lankan-yhteiskuntajarjestys-romahtamassa-world-economic-forum-deletoi-hadissaan-verkkosivuja-joissa-hehkutettiin-maan-menestysvisioita/
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ottakaa opiksi mitä vihreys aiheuttaa
Luontoa on turha suojella, ei ole olemassa sellaista jarrua mikä pysäyttää 8 miljardia ihmistä elämään muulla tavalla. Teollistuminen pilasi planeetan, bileet jatkuu kunnes ihminen kuolee sukupuuttoon.
Elät vain kerran, elä ja nauti, paskat luonnosta, se on jo pilattu.
Mikä yhteys vihreillä on wef:n
Presidentti yrittää paeta maasta ostamalla lentolipun.
Kuka kyysää presidentin maanpakoon?
Onkohan jo alkanut laajempi vihan lietsoma ketjureaktio jossa hormeista alkaa nousemaan savu? Jos on onko se ollut enää aikoihin pysäytettävissä? Kuinka todennäköistä on että nykyiset vihervasurijohtoiset hallitukset jauhetaan lannoitteeksi peltoon?
Ottakaa opiksi tästä.
Et omista mitään ja olet onnellinen kuolet nälkään Great Reset😂🤣
Vihreä siirtymä ajaa maan talouden alas. Siten se toimii. Eipä tule sitten päästöjä.
Vihreä siirtymä on uusi kommunismi, toimii vain teoriassa
On sitä kokeiltu monta kertaa. Kun et omista mitään miksi tehdä kun välttämätön elämiseen tarvittava työ. Kaikki muu on turhaa.
Viherkommunistien itse pitäisi näyttää kuinka mullassa kasvaa runsas sato ilman lannotteita, tuholaismyrkkyjä. Kidat ammollaan saarnaavat luomuista, päästöistä ja ties mistä. Helppoahan se puoli hyvin syöneenä on. Hullu paljon työtä tekee, viisas viekkaana vähemmän. Sri Lankassa kansan nälkä ajoi mellakoimaan. Lannoittamaton pelto ei tuottanut satoa ja sen vähäisenkin tuholaishyönteiset söivät. Kiitos vihersiirtymille. Perse edellä mennään puuhun samoin kuin energian nykytuotannon malleissa.
Mutta fosforia ei valu pelloilta mereen kuten Suomessa ja kaikki ruoka on luomua. Vihreä paratiisi.
Eihän tuota 'kaikki luomua' syötävää riittänyt ruokkimaan suurta väkimäärää, siksi siellä mellakoijat lennättivät vihreän siirtymän päättäjät hemmettiin. Luomu on ihanteellista teoriassa, mutta valtavaa ihmispaljoutta siillä ei ruokita. Nykyajan tehotuotantoon pakotettu, toteutunutta syytetään ympäristötuhoista. Eikö pitäisi ensin selvittää tarve, tuotantotapa, vaikutukset ym eikä sokeasti toteuttaa poliittisten järjestöjen haavekuvaelmia?
Vihreä paratiisi jossa osa kansasta näkee nälkää. Onko se paratiisi, not.
Vihreät = virheet
Laitoin kirjoituksen, että käyttäkää muita selaimia, vaikka DuckDuckGo, niin se poistettiin. Esim. Chrome on tarkkaan vartioitu, mitä hakuun tulee.
Olen vuosia käyttänyt Startpage-hakukonetta. Sekin on kyllä tainnut jo siirtyä Googlen omistukseen, jos oikein muistan...
WEF on terroristijärjestö dr evileineen.
Vihreät sen sotajoukkoa.
Raatoja pitää saada mahdollisimman paljon keinoja kaihtamatta😂🤣
Vihreä siirtymä kaataa euroopan
Niin. Lopetetaan maatalous, kaivostoiminta, paperiteollisuus, kemianteollisuus, ruokateollisuus, metsän kasvatus, rekka-autorahti, rautatierahti. Poistetaan käteinen raha, jotta joka killinki on koko ajan pankkien hallussa, siirtyillen tileiltä toisille, kun kukaan ei voi enää nostaa omia rahojaan pois. Tehdään mahdottomaksi asua maaseudulla. Ja niin edelleen. Kyllähän te jo tiedätte. Paavi kävi Washingtonissa puhumassa liipalaapaa, mutta tapaamisen symboliikasta voi päätellä, että hän muistutti yhdestä maailmanhallituksesta, yhdestä maailmanuskonnosta ja paavin rajoittamattomasta vallasta maailman kaikkien kansojen yli. Nyt he enää odottavat uskovien ylöstempausta. Sen jälkeen tänne jäävät ovat kypsiä uuteen systeemiin. Ottavat pedon merkin, palvovat saatanaa ja varmistavat paikkansa helvetissä. Nyt on korkea aika uskoa Jeesukseen ja paeta kaikkea kauheutta, joka on ihan kohta tulossa.
USA on vaan ajankysymys milloin kaatuu sekasorto on jo.
rikollisuus rehottaa
viherkommarit on syylliset.