Kaatuuko iso mänty jos ajaa

Valmetilla täysiä päin puuta`Onko vankkaa faktaa?
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Valmetin omistajat eivät ajele miten sattuu. Kysy asiaa Belarus-kuskeilta. Jos uskallat.

Äänestä

Tuhoa vanha valmet ja keskusta antaa rahat uuteen tukiaisina?

Äänestä

Pistähän poeka kokheillen.

Äänestä

Nenä varmasti vuotaa verta ja tuulilasi säpäleinä.

Äänestä

Älä kokeile, vai kerkesitkö jo?

Äänestä

Kuski jää siihen mihin kuski kaatuu.

Äänestä

Kyllä se voi pystyynkin jäädä. Kaikki riippuu tuulen suunnasta ja voimakkuudesta.

Äänestä

Jorinat sikseen, ohi salon vaan reippaasti.

Äänestä

Valmetilla voi tehdä peltotöitä rauhassa jos pitää huolen esimerkiksi Nato-jäsenyydellä, että sen männyn takana elävä terroristi ei uskalla tulla siihen mäntyyn koskemaan.

Ennen se tuli, ja silloin piti sitä mäntyä puskea Valmetilla niin että pysyi pystyssä ja terroristi toisella puolella mäntyä.

Äänestä
  • Tuosta kuvan Valmetista puuttuu kunnon puskuri,sitten sais alkaa niittämään metsää nurin. Telat jos vielä on, niin sitten menee jo paksujakin puita.

    Äänestä

Tuossa on niin paljon asiaan vaikuttavia asioita avoinna, ettei kysymykseen voi antaa vastausta. Kasvupaikka, vuodenaika, puun korkeus, traktorin paino ja nopeus, traktorin kohtaamispaikka puuhun, kohtaamiskorkeus maasta, puun laji, paksuus, puun ikä jne.

Äänestä
  • Niin , parametrejä on vähennettävä. Reunaehtoja rajattava,,,aivoni minun ajattelevi..

    Äänestä

Juopot kuskit niin humalassa ettei osu puuhun edes yrittämällä,Valmet traktori ehtii kaatumaan jo ojaan ennen puuta.

Äänestä

Valmet-kuskit on niin heikkonäköisiä etteivät näe puita eivätkä osu sellaiseen kun vahingossa. Aikoinaan muistaakseni jossain tuupovaarassa yksi valmet-kuski ajoi kaupan pihassa seisseen maitoauton perään ja sanoi ettei tuotakaan huomannut ennen kun nortti putos suusta.

Äänestä

Miten isosta männystä on kyse?

- Ja mikä malli Valmetista on kyseessä???

Antamasi lähtötiedot ovat tavattoman puutteelliset, et taida edes olla vakavalla mielellä kyselemässä??????

Äänestä

Kerrotaan, että Valmetin työntekijät olivat aikoinaan istuneet, kun maanviljelijöiden ryhmä vieraili Suolahden tehtaalla.

Äänestä

"Kaatuuko iso mänty jos ajaa
Valmetilla täysiä päin puuta"

Asiaan vaikuttaa ratkaisevasti se mitä puuta päin Valmetilla ajaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Valmetilla täysiä päin puuta`Onko vankkaa faktaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu