Juridiikan kannalta voidaan hyvinkin arvioida kyseessä olevan seksuaalinen häirintä, joka nyt sattuu olemaan suomalaisen lainsäätäjän päätöksin kriminalisoitu.
(Vrt. iltapäivälehtien kuvamateriaali suomalaisista tyrkyistä.)
(Vrt. iltapäivälehtien kuvamateriaali suomalaisista tyrkyistä.)
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ettei nyt vaan sattuisi olemmaan niin, että naisille seksuaalinen häirintä on sallittua, mutta miehille ei?
Naishallitus, niin tokihan se vaikuttaa
On naisetkin saaneet syytteen seksuaalisesta häirinnästä
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/video-nainen-twerkkasi-tuntemattomalle-miehelle-syyte-seksuaalisesta-hairinnasta/5555660
Mutta juttu onkin niin, että miehen olisi pitänyt olla otettu siitä että tavaraa tarjotaan nätissä paketissa ruikuttamatta.
Tossa tapauksessa on hyvää se, että turvakamera taltioi tapahtumat, joten muijat ei voi kiistää. Useimmiten näissä on sana sanaa vastaan ja muijat voittaa oikeusjutut aika suurella varmuudella jos vähänkään on mitään tapahtunut tai äijä ollut edes lähellä.
Mikä oli tuomio?
se on biologia, ei voi muutta luonnon lakia
Seksiä ne kaipaa, mutta ei miehiltä, ne kaipaa lepakko seksiä, naiset alkaa olemaan lesboja. Tavallaa ne etsii miestä, mutta sen naisen mitää näyttää mieheltä ja pukeutua kuin mies.
Heille kelpaa (useille) nämä tulijaherrat, ei kiltti suomalainen mies.
Kerrohan: onko sinulla tyttöystävää tai vaimoa?
Kun Persut savat vallan, naiset pysyvät kotona ja käyttävät burkhaa.
Kaipa on naisen luonteessa 'koketeerata' ja näyttää viehättävältä toisen sukupuolen silmissä? Ihan samoin kuin miesten halu näyttää alfauroksilta naisten silmissä? Siis joittenin.
Eipä siitä kannata triggeröityä.
Naiset häiritsee riettaalla pukeutumisella jossa näkyy persvako ylhäältä ja pakarat alhaalta. Tarkoitus vaan kiusata miehelle erektio. Minusta on ihan oikein vähän ahdistella noita narttuja, jotta juoksevat kipinkapin lomps kotiin laittamaan jotain vähän siveellisempää ylle.
Eikö voi vaan sanoa, että miestä miellyttää naiset ja joittenkin pukeutuminen kiihottaakin? Tosin itseäni eivät kiihota tyrkyt. Joskus tunnen myötähäpeää joittenkin naisten pukeutumisesta.