Miten tähän on tultu

Keiden ansiosta kehitys on lähtenyt tähän suuntaan? Tämä on kuin suoraan kauhuelokuvasta.

Ruotsissa suljettiin päiväkoti, koska lapset olivat vaarassa radikalisoitua – tämä on tilanne Suomessa

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/952bc474-a489-414a-8845-5b2ace9f0b1a
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Mut ku ne ihmisoikeudet siis,,,,nyyyyhhh...

Äänestä
  • Kanta suomalaisilla ei ole minkäänlaisia ihmisoikeuksia.

    Äänestä

Suomessa on islamistimisia päiväkoteja? Ne pitää lakkauttaa välittömästi. Muslimien tulee kotoutua Suomeen, tai muuten heidät tulee karkoittaa, jos eivät edes aio integroidu. Suomi ei tarvitse muslimikulttuuria. Se ei ole rikkautta, vaikka Tarja Halonen olisi mitä tahansa mieltä. Vihreät on rikkaiden kakaroiden katastrofipuolue.

Äänestä
  • Ääri-islamistiset päiväkodit on jokaisen vihervassarin suuri unelma.

    Äänestä

"Supon maaliskuussa julkaistun vuosikirjan mukaan Suomessa oli noin 390 terrorismin torjunnan kohdehenkilöä, joista valtaosa kannattaa radikaali-islamistista ideologiaa."

Miksi nuo 390 ovat vielä maassa? Miksi heidän ylöspitonsa maksetaan kun samanaikaisesti he ovat vaaraksi Suomelle?

Mikä logiikka tässä piilee??

Äänestä
  • Mula ole ihmisoikeus, mula ole turvapaikan

    Äänestä

  • Eihän tätä järjellä voi tajuta miksi nuo hyvin vaaralliset terroristi tyypit ovat Suomessa vielä. Hallitus ei tee mitään, kansalaiset elää pelossa. Vihervassarit,sostädit,ym.huutavat ihmisoikeuksien perään. Missä on kantasuomalaisten ihmisoikeudet.? Kaikki nuo radikaali islamistit pitäisi välittömästi poistaa maasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eihän tätä järjellä voi tajuta miksi nuo hyvin vaaralliset terroristi tyypit ovat Suomessa vielä. Hallitus ei tee mitään, kansalaiset elää pelossa. Vihervassarit,sostädit,ym.huutavat ihmisoikeuksien perään. Missä on kantasuomalaisten ihmisoikeudet.? Kaikki nuo radikaali islamistit pitäisi välittömästi poistaa maasta.

    Suomeen pitäisi syntyä erikoisjoukot, joka käy yksitellen hävittämässä ongelmat. Yksitellen, jälkiä jättämättä. Rahoitus vain pitäisi jotenkin hoitaa. Toimijoiden pitäisi olla "normi" päivätyössä, rahaa tarvittaisiin vain varusteisiin.

    Jos Suomen valtio ja sen päättäjät ovat päästämässä Suomen tilanteen samanlaiseksi kuin Ruotsissa, niin pakkohan kansalaisten on toimia.

    Äänestä

Vastaushan on aivan selvä:

Vihervasemmisto on ajanut asiat tähän jamaan sekä Suomessa että Ruotsissa.

Eivät vieläkään reppanat tajua itse, mitä tuli tehdyksi.

Äänestä
  • Onko vastuuta kukaan ottamassa?

    Äänestä

  • Aivan varmasti tajuavat. Miksi vihervassarit muutoin välttelisi monikulttuurisia kouluja ja päiväkoteja kuin ruttoa.

    Äänestä

TUHOAVA VALTAUS ON JO EDENNYT NÄIN PITKÄLLE.

Äänestä

Tämän kaltainen munattomuus koituu suomen ja ruotsin tuhoksi.

Äänestä
  • Asialle pitää jotakin tehdä eikä vain voivotella.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Asialle pitää jotakin tehdä eikä vain voivotella.

    Kun valkonaama unelmoi omasta "Wakandastaan" - paikasta, jossa voi elää omaan tapaansa ja omien arvojensa mukaisesti - tätä aletaan syyllistämään "valkoisesta ylivallasta" ja rasismista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kun valkonaama unelmoi omasta "Wakandastaan" - paikasta, jossa voi elää omaan tapaansa ja omien arvojensa mukaisesti - tätä aletaan syyllistämään "valkoisesta ylivallasta" ja rasismista.

    Tarvitseeko kaikkea tehdä "ääneen"?

    Äänestä

Ruotsissa etniset ovat kääntyneet kantaväestöä vastaan jo kauan sitten; kusettavat, huijaavat, eristäytyvät, jengiytyvät ja vähät välittävät kantaväestön arvoista, laeista ja oikeuksista.

Äänestäjät saavat kiittää itseänsä tästä kaikesta.

Äänestä

Ruotsilla EI OLE maanpuolustusta.
Siksi tähän on tultu.

Ja niin kauan se jatkuu kun MAATA EI PUOLUSTETA.

Äänestä

Sdp, vas, vihr, kepu, ruots pääasiassa syyllisiä muiden äärivasurististen blm-antifa-elokapinakannattajien tuella.

Äänestä

Jos Islamia ollaan kieltämässä niin sitten pitää kieltää kristinusko ja kaikki muutkin uskonnot. Muuten Muslimimaahanmuuttajat ja Muslimikantasuomalaiset joutuvat eriarvoiseen asemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Keiden ansiosta kehitys on lähtenyt tähän suuntaan? Tämä on kuin suoraan kauhuelokuvasta.

Ruotsissa suljettiin päiväkoti, koska lapset olivat vaarassa radikalisoitua – tämä on tilanne Suomessa

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/952bc474-a489-414a-8845-5b2ace9f0b1a

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu