Niin onko suomessa jossakin olemassa sellainen vanhustenhoitolaitos, jossa hoidettavana oleville vanhuksille annetaan jokaisella lääkeannostelukerralla ne lääkkeet, jotka hoidettavalle on annettavaksi määrätty?
Ja onko jossain suomessa olemassa sellainen vanhustenhoitolaitos, jossa huolehditaan siitä, että hoidettavana olevalla vanhuksella on mahdollisimman hyvä olla? Niin, ettei hän istu kolmea tuntia pöydänääressä aamupuurolla ja jossa housuvaippa vaihdetaan hänelle ennen, kun virtsalammikko hänen tuolinsa alla levittäytyy puolihuonetta täyttäväksi saaste järveksi?
Onko jossakin päin suomea sellainen vanhustenhoitolaitos, jossa hoitaja ehtii hoidettavan luokse ennen, kun tämä on ehtinyt huutaa puolituntia, "hoitaja, apua, hoitaja, tulkaan auttamaan?
Niin, jos jossakin päin suomea on olemassa laitos, jollaisesta olen tässä kysynyt, kertokaa se.
Onko jossain päin suomea olemassa, vanhuksille turvallinen hoitolaitos?
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679724IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3136931Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?761757Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61441Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.991349- 1091171
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751089Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin41892Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23766MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752