Miksi maleksitaan peliautomaateilla

Kumma kun kauppojen ja huoltamoiden peliautomaateilla jaksetaan notkua,mutta töitä ei jakseta tehdä,vai eikö ehditä,kun koneet vie ajan.Herää myös kysymys,miten rahat riittää..
3177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eihän nillä rahat riitäkkään kauaa ja sitten ne ihmettelee että miks ei oo enää leipään varaa

Äänestä
  • Asia on juuri näin...Silloin taisi riittää,kun mööpelit oli kiinni koronan takia hetken aikaa

    Äänestä

Mistä tiedät että huoltamoiden ja kauppojen peliautomaatilla "notkutaan" eikä jakseta tehdä töitä? Notkutko itse huoltamoilla ja kaupoissa vahtimassa?

Ja mietipä kuinka moni pelaa nettipelejä ihan kotonaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kumma kun kauppojen ja huoltamoiden peliautomaateilla jaksetaan notkua,mutta töitä ei jakseta tehdä,vai eikö ehditä,kun koneet vie ajan.Herää myös kysymys,miten rahat riittää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu