Tapata poikasi ja osta Lada!

Arkkurahoilla Ladan omistajaksi, siinä Venäjän armeija ja autoteollisuus kättelevät toisiaan.
3264
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Aasia🦄arabia kulttuuriin kuuluu ihmisten orjuuttaninen myyminen seksiorjat seksin myynti vauvojen myynti rahasta ja naiset ostaa asunnon kun synnyttää lapsen jollekin myyntiin.Kyllä lapset myydään vaikka palkka armeijaan rahasta tai bordelliin.

Äänestä

Poika kuoli Ukrainassa mutta väliäkös sillä, kun saatiin arkkurahoilla uusi auto. Venäläiset näyttävät tässäkin niin hienosti mikä on ihmishengen arvo ja merkitys Venäjällä - eli ei merkitse yhtään mitään - ja millä asialla taas on oikeasti merkitystä.

Äänestä
  • Uusi? Vähät valmistettavat autot ovat 30 vuoden takaista tekniikkaa. Ja tuskinpa kaatuneen omaiset saavat Ladaansa tänä vuonna, hyvä jos kolmessa vuodessa. Huikea 3000 automobiilin kuukausituotanto menee käytännössä kokonaan valtion tarpeisiin.

    1Äänestä

  • Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

    Uusi? Vähät valmistettavat autot ovat 30 vuoden takaista tekniikkaa. Ja tuskinpa kaatuneen omaiset saavat Ladaansa tänä vuonna, hyvä jos kolmessa vuodessa. Huikea 3000 automobiilin kuukausituotanto menee käytännössä kokonaan valtion tarpeisiin.

    Pojan toivomus oli, että saisi joskus hienon valkoisen auton! Mitä teki vanhemmat! Ostivat ladan????

    Olisivat ostaneet vapaasta maailmasta hienon ja valkoisen auton. Miten on mahdollista, että kuolleen viimeistä tahtoa noudattaneet ostivat venäläisen paskan? Eikö ne tienneet muita automerkkejä?

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pojan toivomus oli, että saisi joskus hienon valkoisen auton! Mitä teki vanhemmat! Ostivat ladan????

    Olisivat ostaneet vapaasta maailmasta hienon ja valkoisen auton. Miten on mahdollista, että kuolleen viimeistä tahtoa noudattaneet ostivat venäläisen paskan? Eikö ne tienneet muita automerkkejä?

    Jenkeissä nei saa mitään- mutta köyhien ainoa mahdollisuus rikkauteen aj ylipoosto-paikkohin on mennä tykinruoaksi USA-NATO-operaatioihin kehitysmaiden asukkaita lahtaamaan.

    Suomessa armeijankäynyt saa työpaikan ja turvatun elämän joskin rikkautta ei - jollei ole eliitti tai osaa itse luoda rahaa - lisäetuna saa kiusata muita esim yhteiskunnasta syrjäytettyjä, jne.

    Äänestä

Putinin kolhoosissa asiat osataan priorisoida, pojasta niin väliä ole jos tuon Putlerin hyökkäyssotaan uhraamalla saa uuden Ladan alleen.

1Äänestä

Autoista Venäjällä on pulaa mutta venäläisiä siellä onkin ihan liikaa. Siksi maan isä suorittaa aika ajoin harvennusta.

1Äänestä
  • Suuri Isä järjestää työvoimapulaa ihan omasta takaa niskalaukauksilla

    Äänestä

Vetää sanattomaksi. En todellakaan ymmärrä venäläisiä.

1Äänestä
  • Venäläistä on ihan helppoa ymmärtää. Ajattelet vain sivistymätöntä raakalaismaista barbaaria, joka ymmärtää vain voimaa ja väkivaltaa, ei omaa minkäänlaista moraalia, ei piittaa pätkääkään mistään ihmisoikeuksista eikä ihmisten hengestä, valehtelee aina kaikesta ja aina tilaisuuden tullen ryöstää kaiken mitä voi.

    1Äänestä

Ladasta en tiedä, mutta luopuisinko lapsestani jos saisin uuden mersun?

Äänestä

Taitaapi poikia mennä enempi kuin ladoja tulee hihnalta. Ikävä kyllä.

1Äänestä
  • No kun Ladoja tulee hihnalta vajaat 3000 kuussa, niin aivan varmasti. Niistä ei juurikaan riitä yksityisille kuin kärry sieltä ja toinen täältä. Max.

    Äänestä

Missä uutinen?

Äänestä
  • No vttu googlaa. Ei äitisi ole täällä tekemässä kaikkea puolestasi.

    Äänestä

Lada oli eka auto jossa muistan koskaan istuneeni. Oli vielä pyöreälamppuinen. Elettiin jotain 90-luvun alkua.

Äänestä
  • Ladaa odotettiin 1970-luvun alussa Suomeen melkein kuin kuuta taivaalta, olihan se halpa, auton näköinen, ajan mitoissa hyväkulkuinen ja lähes kokonaan läntistä suunnittelua. Tulipalokommunistikin saattoi sen ostamalla ajaa melkein länsiautolla, jonka hankkiminen olisi muuten ollut luokkapetturuutta.

    Lada oli muutaman vuoden ajan melko ajanmukainen ja alkoi sitten auttamatta muuttua selittelemättömäksi itäautoksi, jollaisen mallistossa muutokset olivat hitaita, vähäisiä ja ei-fataaleja.

    1Äänestä

  • Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

    Ladaa odotettiin 1970-luvun alussa Suomeen melkein kuin kuuta taivaalta, olihan se halpa, auton näköinen, ajan mitoissa hyväkulkuinen ja lähes kokonaan läntistä suunnittelua. Tulipalokommunistikin saattoi sen ostamalla ajaa melkein länsiautolla, jonka hankkiminen olisi muuten ollut luokkapetturuutta.

    Lada oli muutaman vuoden ajan melko ajanmukainen ja alkoi sitten auttamatta muuttua selittelemättömäksi itäautoksi, jollaisen mallistossa muutokset olivat hitaita, vähäisiä ja ei-fataaleja.

    Olihan siinä korjattu niitä alkuperä-fiatin pahimpia vikoja mm. alamittainen jousitus jota jäykennettiin Siperian oloja silmällä pitäen

    Äänestä

No on kai ladalla enemmän arvoa kuin jollain housuihin paskovalla, turpeasilmäisellä hevosnaamalla.

1Äänestä

Putlerin propaganda on niin söpöä

Äänestä

Tätä ketjua lukiessani ymmärsin että kuollut venäläinen voikin olla sellainen asia joka tekee maailmasta paremman paikan elää ja isä ja äiti tiesivät tämän.

1Äänestä

Nää on niitä kuuluisia "venäläisiä arvoja"...

1Äänestä

Eiköhän tuo farssi ole jo ohi ja Lada otettu pois.

1Äänestä
  • Toki ne nyky-ladat ei ole 30 vuotta vanhaa teknologiaa ehkä jotain 2010 vuoden suunnittelua

    Äänestä

No ilmankos siellä on kadut ja kadunvarret täynnä noita uusia ladoja.

1Äänestä
  • Jäljettömiin kadonneista ja räjähtäneitä ei taida Ladaa saada. Kun jalka lähtee itään, käsi länteen ja pää kohti zeniittiä niin ota siinä selvää kuka se lähti.

    1Äänestä

Mikä Venäjän autoteollisuus? Sitä ei käytännössä enää ole.

Äidit saavat kauan odottaa Ladojaan ja moni ehtii kuolla ennen saantoa.

Äänestä

Valkoinen karvalakkimalli. Ei turvavöitä, ei turvatyynyä.

Äänestä
  • Lada Granta farmari vois olla kyllä iha kiva

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Lada Granta farmari vois olla kyllä iha kiva

    Lada Granta Cross kaikilla herkuilla

    Äänestä

Ladat ovat loppu, tai varattu ainoastaan etnisesti venäläisille kaupunkilaiselle. Siperiassa kaatuneiden omaiset saavat yhden lampaan tai 5 kiloa pakastekalaa. Maaseudun vähemistökansoille kuuluville leskirouville tarjotaan myös valtion puolesta ensi talveksi 10-20 mottia sekapuuta kun ei ole enää miestä niitä halkomassa.

Äänestä

Sinun arkkusi maksaa Kela.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Arkkurahoilla Ladan omistajaksi, siinä Venäjän armeija ja autoteollisuus kättelevät toisiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu