Jää nähtäväksi onnistuuko se ?
Putin meinaa tapattaa Ukrainalaisilla kaikki Venäläiset miehet
Anonyymi
18217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
"Putin meinaa tapattaa Ukrainalaisilla kaikki Venäläiset miehet"
Väärin. Putin pyrkii aloittamallaan sodallaan tapattamaan mahdollisimman paljon venäjän eri vähemmistöihin kuuluvia miehiä.
Sen todistaa se kun katsotaan julkistettujen sodassa kuolleiden kotiseutuja, valtaosa Ukrainassa kuolleista venäjän armeijan sotilaista on ollut peräisin venäjän alueen eri vähemmistökansoista.
Josta pakostakin seuraa miesvaje noitten vähemmistökansojen pariin. Joka taas johtaa siihen että vähemmistökansojen naimaikäiset naiset olosuhteiden pakosta itselleen miestä etsiessä joutuvat tyytymään ryzzämiehiin kun omaa kansaa edustavia miehiä ei ole enää kaikille riittäviä määriä jäljellä.
Josta taas seuraa se että aikanaan ilmestyvä seuraava sukupolvi tulee olemaan tai kokemaan itsensä olevan enempi ryzziä kuin äitinsä kanssa samaa etniseen ryhmään kuuluvia.
Siis ei niin pahaa ettei jotain hyvääkin putinizmin kannalta katsottuna ole uus-stalinistiseksi avovankilaksi pikkuhiljaa kehittyvällä venäjällä nyt meneillään, ja on sitä silti vaikka sotilaallinen erikoisoperaatio onkin mennyt yhä enempi ja enempi lähinnä omille kengille kuseskeluksi.
Näin juuri tapahtuu. Moskovan ja Pietarin varakkaiden perheiden poikia ei kutsunnat koske. Mielikuvitustasavaltojen porukkaa käytetään tykinruokana myös, ja kaatuneita on tullut tuhansittain.
Onnistuu. Nyt ukrainalaisella hirvenmetsästäjällä on patruunoita.
Kumpikin maa tekee sitä.
Putinin fasistit tulevat häviämään ja mitä nopeammin noista natseista päästään sitä parempi.
Putinin fasistit ovat PAHEMPIA,kuin fasistit ,eli kuulaa kalloon vain! SLAVA UKRAINE!!!!
mukava kun ryssiä kuolee mahdollisimman paljon. Meidän länsimaalaisten pitää siitä pitää huoli!
Kannattaisi harkita EU-viisumin antamista nuorille venäläismiehille, jotka haluavat välttyä joutumasta Putinin rosvo armeijaan. Vaikeinta lienee sen maastalähtömotiivin selvittäminen. Rajaviranomaisilla ja Ulkoministeriöllä lienee siihenkin menetelmät valmiina.
TOIVOTTAVASTI SYDÄMEN POHJASTA!!!!
Sittenhän Suomi Pojalla on Svetlaanoita joka sormelle.
Ai niille rillipäisille lapsillekin huonon näön varmistaville raihnasille partasille pitkätukkaidiooteille?
eli ukraina syyllistyy joukkotuhoamisiin ?
kaikki normaali ihmiset toivovat sitä.....
Jokainen dombassin tai krimin alueelle yrittävä kuolee 🙂
harmittaako , kun syntyy kapina käsien hieroja näyttelijän kansanmurhassa ?
Kyllä tapattaminen tulisi kohdistaa aitovenäläisiin ja vieläpä älymystöön. Näin Putin saa ryöstää maataan vielä vähän kauemmin. Kenraaleita ja johtajia onkin poistunut tuonnimmaisiin ihan kiitettävästi.
Saksa näyttää kuitenkin olevan venäläisten viisumeista eri linjoilla kuin Viro ja Suomi. Liittokansleri Olaf Scholz arvioi torstaina, että yleinen päätös lopettaa turistiviisumien myöntäminen venäläisille menisi hänen mielestään liian pitkälle ja että hänellä olisi vaikeuksia suunnitella tällaista toimenpidettä. Scholzin kommenteista uutisoi muun muassa uutistoimisto Bloomberg. ”Tämä on Putinin sota”, hän huomautti Bloombergin mukaan torstaina medialle Berliinissä kysyttäessä venäläisten viisumeista. Scholz arvioi Putinin käyvän oikeutettua erikoioperaatiota Ukrainassa.
On sentään niin suuri maa ja miehiä niin paljon, että se ei onnistu! Nyt voi vain veikkailla mitä kaikkea seuraa. Putin on lähtenyt oudolle tielle. Venäjä on mennyt jo niin pitkälle, että sieltä on vaikea tulla takaisin, eli palata normaaliin. Kyllä se on sama ongelma kuin oli Hitlerillä. Voi veikkailla ja arvailla mitä kaikkea pahaa tästä seuraa. Pahaa seuraa varmasti ja on jo seurannut. Kyllä Venäjä on nyt mennyt umpiperään - sieltä ei ole kunniallista paluuta. On vain huonoja vaihtoehtoja. Voi vain toivoa, että siellä valta vaihtuu ja tilalle astuvat järkevämmät ja terveemmät voimat. Kaikki venäläiset eivät varmaan ole samaa mieltä kuin Putin. Venäjällä on myös hyviä ihmisiä. Toivotaan heidän palaavan valtaan. Nykytilanne on arvaamaton. Vaikea sanoa mitä tapahtuu lähitulevaisuudessa?!
Ei varmaan sellainen onnistu, eikä se liene edes tavoite. Putinin Venäjä ja sen armeija on syyllistynyt raakoihin ihmisoikeusloukkauksiin, ja se on pantu kyllä merkille. Nämä teot saattavat johtaa siihen, että nämä rikoksen tekijät joutuvat ennen pitkää vastaamaan teoistaan ja miten ehkä näitä johtajia sitten tuomitaan joskus myöhemmin. Nämä teot muistetaan, eikä niitä voi antaa anteeksi. Voidaan kysyä, mikä on heidän kohtalonsa. Sitäkin voi miettiä ja arvailla. Se ei välttämättä ole hyvä!