Jää nähtäväksi onnistuuko se ?
Putin meinaa tapattaa Ukrainalaisilla kaikki Venäläiset miehet
19
199
Vastaukset
- Anonyymi
"Putin meinaa tapattaa Ukrainalaisilla kaikki Venäläiset miehet"
Väärin. Putin pyrkii aloittamallaan sodallaan tapattamaan mahdollisimman paljon venäjän eri vähemmistöihin kuuluvia miehiä.
Sen todistaa se kun katsotaan julkistettujen sodassa kuolleiden kotiseutuja, valtaosa Ukrainassa kuolleista venäjän armeijan sotilaista on ollut peräisin venäjän alueen eri vähemmistökansoista.
Josta pakostakin seuraa miesvaje noitten vähemmistökansojen pariin. Joka taas johtaa siihen että vähemmistökansojen naimaikäiset naiset olosuhteiden pakosta itselleen miestä etsiessä joutuvat tyytymään ryzzämiehiin kun omaa kansaa edustavia miehiä ei ole enää kaikille riittäviä määriä jäljellä.
Josta taas seuraa se että aikanaan ilmestyvä seuraava sukupolvi tulee olemaan tai kokemaan itsensä olevan enempi ryzziä kuin äitinsä kanssa samaa etniseen ryhmään kuuluvia.
Siis ei niin pahaa ettei jotain hyvääkin putinizmin kannalta katsottuna ole uus-stalinistiseksi avovankilaksi pikkuhiljaa kehittyvällä venäjällä nyt meneillään, ja on sitä silti vaikka sotilaallinen erikoisoperaatio onkin mennyt yhä enempi ja enempi lähinnä omille kengille kuseskeluksi.- Anonyymi
Näin juuri tapahtuu. Moskovan ja Pietarin varakkaiden perheiden poikia ei kutsunnat koske. Mielikuvitustasavaltojen porukkaa käytetään tykinruokana myös, ja kaatuneita on tullut tuhansittain.
- Anonyymi
Onnistuu. Nyt ukrainalaisella hirvenmetsästäjällä on patruunoita.
- Anonyymi
Kumpikin maa tekee sitä.
- Anonyymi
Putinin fasistit tulevat häviämään ja mitä nopeammin noista natseista päästään sitä parempi.
- Anonyymi
Putinin fasistit ovat PAHEMPIA,kuin fasistit ,eli kuulaa kalloon vain! SLAVA UKRAINE!!!!
- Anonyymi
mukava kun ryssiä kuolee mahdollisimman paljon. Meidän länsimaalaisten pitää siitä pitää huoli!
- Anonyymi
Kannattaisi harkita EU-viisumin antamista nuorille venäläismiehille, jotka haluavat välttyä joutumasta Putinin rosvo armeijaan. Vaikeinta lienee sen maastalähtömotiivin selvittäminen. Rajaviranomaisilla ja Ulkoministeriöllä lienee siihenkin menetelmät valmiina.
- Anonyymi
TOIVOTTAVASTI SYDÄMEN POHJASTA!!!!
- Anonyymi
Sittenhän Suomi Pojalla on Svetlaanoita joka sormelle.
- Anonyymi
Ai niille rillipäisille lapsillekin huonon näön varmistaville raihnasille partasille pitkätukkaidiooteille?
- Anonyymi
eli ukraina syyllistyy joukkotuhoamisiin ?
- Anonyymi
kaikki normaali ihmiset toivovat sitä.....
- Anonyymi
Jokainen dombassin tai krimin alueelle yrittävä kuolee 🙂
harmittaako , kun syntyy kapina käsien hieroja näyttelijän kansanmurhassa ? - Anonyymi
Kyllä tapattaminen tulisi kohdistaa aitovenäläisiin ja vieläpä älymystöön. Näin Putin saa ryöstää maataan vielä vähän kauemmin. Kenraaleita ja johtajia onkin poistunut tuonnimmaisiin ihan kiitettävästi.
- Anonyymi
Saksa näyttää kuitenkin olevan venäläisten viisumeista eri linjoilla kuin Viro ja Suomi. Liittokansleri Olaf Scholz arvioi torstaina, että yleinen päätös lopettaa turistiviisumien myöntäminen venäläisille menisi hänen mielestään liian pitkälle ja että hänellä olisi vaikeuksia suunnitella tällaista toimenpidettä. Scholzin kommenteista uutisoi muun muassa uutistoimisto Bloomberg. ”Tämä on Putinin sota”, hän huomautti Bloombergin mukaan torstaina medialle Berliinissä kysyttäessä venäläisten viisumeista. Scholz arvioi Putinin käyvän oikeutettua erikoioperaatiota Ukrainassa.
On sentään niin suuri maa ja miehiä niin paljon, että se ei onnistu! Nyt voi vain veikkailla mitä kaikkea seuraa. Putin on lähtenyt oudolle tielle. Venäjä on mennyt jo niin pitkälle, että sieltä on vaikea tulla takaisin, eli palata normaaliin. Kyllä se on sama ongelma kuin oli Hitlerillä. Voi veikkailla ja arvailla mitä kaikkea pahaa tästä seuraa. Pahaa seuraa varmasti ja on jo seurannut. Kyllä Venäjä on nyt mennyt umpiperään - sieltä ei ole kunniallista paluuta. On vain huonoja vaihtoehtoja. Voi vain toivoa, että siellä valta vaihtuu ja tilalle astuvat järkevämmät ja terveemmät voimat. Kaikki venäläiset eivät varmaan ole samaa mieltä kuin Putin. Venäjällä on myös hyviä ihmisiä. Toivotaan heidän palaavan valtaan. Nykytilanne on arvaamaton. Vaikea sanoa mitä tapahtuu lähitulevaisuudessa?!
- Anonyymi
Ei varmaan sellainen onnistu, eikä se liene edes tavoite. Putinin Venäjä ja sen armeija on syyllistynyt raakoihin ihmisoikeusloukkauksiin, ja se on pantu kyllä merkille. Nämä teot saattavat johtaa siihen, että nämä rikoksen tekijät joutuvat ennen pitkää vastaamaan teoistaan ja miten ehkä näitä johtajia sitten tuomitaan joskus myöhemmin. Nämä teot muistetaan, eikä niitä voi antaa anteeksi. Voidaan kysyä, mikä on heidän kohtalonsa. Sitäkin voi miettiä ja arvailla. Se ei välttämättä ole hyvä!
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1367580KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237051Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693593Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521373216Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092754Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442298- 1261926
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261556Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457