Mietin kun niillä on siellä pääkonttorilla Natomaiden liput nätissä ringissä pihalla, niin minkälainen operaatio on muokata lipputangot uusiksi että mahtuu pari lisää? Ja mites jos tulee joskus vielä muitakin uusia jäseniä, kannattais huomioida kasvuvara lippuasennuksissa.
Jaa mutta hetkinen, tsekkasin vielä tarkemmin kuvan netistä, siellähän taitaakin olla ehkä 7 lipputangon tynkää vapaana odottamassa. Sen verranko ovat ajatelleet että Nato maksimissaan voi laajeta?
Jaa mutta hetkinen, tsekkasin vielä tarkemmin kuvan netistä, siellähän taitaakin olla ehkä 7 lipputangon tynkää vapaana odottamassa. Sen verranko ovat ajatelleet että Nato maksimissaan voi laajeta?
Vastaukset 33
Vanhimmat
Miksi asia sinua liikuttaa? Jos Venäjä pereustaa lippurivistön itselleen ja kavereilleen niin riittää YKSI AINOA LIPPU! V-Venäjä ja Serbia kun eivät ole juurikaan kamuja tai edes itsenäisiä!
Miksi puhut Venäjästä???
Katsos kun Suomi ja Ruotsi ovat liittymässä Natoon, niin kiinnostaa millainen paikka saadaan Suomen lipulle. Meneekö USA:n viereen vai ehkä Albanian (vai onko nuo kuvissa liehuvat liput edes aina samassa järjestyksessä?)?
SIKSI, että on huska seurata Putlerin syöksykierrettä!
Katsos, kun minuas kiinnostaa enemmän Putlerin OLEMATON KANNATUS Venäjän ulkopuolella! Hän kun ei saa aikaan minkäänlaista lippurivistöä!
Suomen lipun paikka on F-alkuisten maiden kohdalla! Uskoakseni ALBANIA ALKAA A-KIRJAIMELLA!
Ei tarvitse huutaa. Mutta siis liput siinä ringissä ovat aakkosjärjestyksessä? Käy järkeen. Kiitos.
Kun kaikki menee stallarilla pieleen niin itse keksityt kuvitelmat auttaa?
Kyllä maar, kaltaises vellipersii nauhalle pääsee. Sitä filkkaa näytetään kansantalon iltamissa, varoittavana esimerkkinä.
Ainoa asia mikä natossa käy järkeen. Itse kyllä luulen että liput ovat sekaisin. Sehän sopisi paremmin.
Eikö ole juurikaan kamuja... Pikkusen kuitenkin, sillee iha vähä.
Natosta voisi tehdä mustavalkoisen mykkäkomedian.
Ja kyllä me tokaluokan pojat naurettiin...
"Mietin kun niillä on siellä pääkonttorilla Natomaiden liput nätissä ringissä pihalla, niin minkälainen operaatio on muokata lipputangot uusiksi että mahtuu pari lisää? "
Suomen ja Ruotsin lipputangoille on valettu sinne ulkopuolelle paruspultit jo. Siis sinne Naton pysyvien ulkopuolisten tarkkailijoiden tontille. 😊
"Suomen lipun paikka on F-alkuisten maiden kohdalla! Uskoakseni ALBANIA ALKAA A-KIRJAIMELLA!"
Naton perustamisen aikoihi, siis aikana jota Natossa eletään edelleenkin, Suomen kansallis tunnus oli SF.
Eli Saudi-Arabian jälkeen, ennen Slovakian ja Slovenian stongaa.
Enpä usko. Saudi-Arabia? Viron ja Ranskan väliin.
Olet ajasta taas jäljessä! Nyt se on ”FIN”!
Sitähän se sanokin et Naton ajanlakun mukaan SF on nykyaikaa...
Oliko se venäläistä "huumoria"? Ei aivan auennut.
Siis sehän on SF. Vai milloin se muka on muutettu?
Suomen haihattelu natoon on nyt loppu, Unkarin presidentti on sanonut että natoon ei he hyväksy uusia jäseniä.. Kaipa tämä oli sopimus Venäjän kanssa hänen suurien kaasukauppjen edullisen hinnan lisäksi. Unkari ja Turkki estävät Suomen natoon menon kirjoittaa izvestia,
Izvestia, virallinen venäläinen "totuus"?
Putler-stallari Tarkkispojan järkeväöt mielipiteet Suomen Natoon menosta tuntuvat olevan nyt loppu? Natoin jäsenmaan ei kuulu tehdä ”sopimuksia” vihollismaan kanssa ja ei ole Unkarin asia päättää Naton jäsenmaiden ottamisesta vaan se voi puhua vain omasta puolestaan! Jos asia menee tiukmoille niin sääntöjä muutetaan! Asia ei kuulu vähääkään Venäjälle!
Eli mikä on se 28. Natomaa joka ratifioi viimeisenä Suomen natojäsenyyden?
En tiedä viittaatko Albaniaan vai Kroatiaan, mutta molemmat ovat kyllä jo ratifioineet Suomen Nato-jäsenyyden.
On sirlä vielä muitakin, joten mikä on se 28. Natomaa joka ratifioi viimeisenä Suomen natojäsenyyden? 😜
Joko Albania tai Kroatia on 28. Nato-maa, koska liittyivät samalla päivämäärällä.
Ahaa! No sittenhän Suomi on jo Naton täysjäsen varmaa? ;)
Malttia, malttia. Mihinkä tässä niin kiire, valmiissa maailmassa.
Lipun tynkiä on sen verran mitä natossa on laskettu Venäjän lyömisen vaativan. Eli muutama vielä tarvitaan.
Pitäs käydä polttaa koko rivistö.
Suomen ja Ruotsin lipputangoille on valettu sinne ulkopuolelle paruspultit jo. Siis sinne Naton pysyvien ulkopuolisten tarkkailijoiden tontille. sinne Turkin lipun takapuolelle. 😊
Kopsasit saman lauseen jo toiseen kertaan, taidat olla kovastikin ylpeä aikaansaannoksestasi? Kerrotko mitä nämä paruspultit ovat, joku venäläinen keksintö?
Putler-stallarin ainoa ympaattinen piirre obn lpsellinen tyhmyys;-D
Siel on Natoa turvallista tarkkailla, Turkin takaa. :D
"Suomen ja Ruotsin lipputangoille on valettu sinne ulkopuolelle paruspultit jo. Siis sinne Naton pysyvien ulkopuolisten tarkkailijoiden tontille. sinne Turkin lipun takapuolelle." 😊
Siel on Natoa turvallista Suomen ja Ruotsin tarkkailla, Turkin takaa. :D