Nuoruudessani 80-luvulls oli vapaampaa ja asiat paremmin

Ei ollut woke ja kaikelle sai nauraa. TV:ssä sai esittää tällaisia sketsejä.

https://www.youtube.com/watch?v=ail2DQLXlkQ&t=3s

https://www.youtube.com/watch?v=A6kvbcrJsZs

Nyt asioille, joille noissa nauretaan ei saa enää nauraa, koska juuri millekään mikä on hauskaa ei saa nauraa. Woke-aikamme on täysin huumorintajuton eikä sananvapautta enää ole.
2560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Meidän pitäisi saada tämä Woke-saasta pois. Ja ilmastohulluus ja viherhömpötys

Äänestä
  • Lopeta äänestäminen kaikissa tulevissa eduskunta ym. vaaleissa niin et ainakaan omalta osaltasi ole tukemassa tätä hulluutta ;) helppoa eikö totta

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Lopeta äänestäminen kaikissa tulevissa eduskunta ym. vaaleissa niin et ainakaan omalta osaltasi ole tukemassa tätä hulluutta ;) helppoa eikö totta

    Persut ovat turvallinen valinta tässä suhteessa. Ellei heitä äänestetä, vihervassut riehuu vielä enemmän.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Persut ovat turvallinen valinta tässä suhteessa. Ellei heitä äänestetä, vihervassut riehuu vielä enemmän.

    Kepu ja kokoomus eivät tule koskaan laittamaan hanttiin vihervassujen hullutuksille, peesaavat vaan.

    Äänestä

Hienosti sai irrotella huumoria homoista ja värillisistä

Äänestä
  • Suomi oli vielä vapaa maa

    Äänestä

Muistattekos, kun tämä Heksi teki käsiliikkeitä sääkartan äärellä ja muistutti vähän fyyreriä, niin eiköhän "kohde" vienyt asian käräjille!

Äänestä

Onneksesi aloittaja olet selvästikin pysähtynyt kehityksessäsi 80-luvulle.

Nauti siitä.

Äänestä
  • Ennen oli kaikki paremmin, oli lankapuhelimet, puhelinkopit, mustavalko tv, yksi tv kanava, vähintään kolme pankkia ja viisi kauppaa pienessäkin kylässä

    Äänestä

  • Kehitystä se on taantumuskin - apinastahan te evolutsionistit uskotte polveutuvanne. Jeesus ei kuollut apinoiden puolesta.

    Äänestä

Ihmiset oli mukavia ja rentoja. Nyt jotain natseja jotka luulee itse olevansa suvaitsevaisia.

Äänestä

Vihreät ja vassarit ovat tuhonneet vapaan suomen.

Äänestä
  • Olet niin oikeassa!

    Äänestä

Kyllä tuhomme on eessä

Äänestä

80 luku oli hyvä!
90 lukua sotki lama!
2000 luvulla Allaah on määrittänyt tahdin…

Äänestä

Aloittajan kanssa samaa mieltä. Meiltä on viety vapaus.

Äänestä

Se oli vanhaa hyvää aikaa. Sitten tuli viherpunikit ja pilasivat kaiken mahdollisen.

Äänestä

Mutta hei, mikä estää palaamasta siihen vanhaan hyvään aikaan?

Äänestä
  • Ei muut kun kok sdp vas rkp kesk vihr.

    Äänestä

  • Aika.

    Äänestä

80-luvulla oli sekin tosin, että poliitikot ja mediat pyrkivät toimimaan kansan ja valtion hyväksi. Vuosituhannen vaihteen jälkeen poliitikot ovat varastaneet kansalta omiin- ja hyväveljien taskuihin kaiken minkä ovat irti saaneet ja mediat valehtelevat ilman rajaa rosvoeliitin etuja puolustaen.

Äänestä

SUOMI TAKAISIN

Äänestä
  • 80-luvulle

    Äänestä

  • Kekkonen ja Paasikivi!

    Äänestä

Nykyisin näkee hyvin uusista sarjoista tai leffoista, miten tuota wokea yritetään tunkea salaa ahteriin kuin munaa persiiseen, kun haistan woketuksen, loppuu saman tien katsominen siihen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei ollut woke ja kaikelle sai nauraa. TV:ssä sai esittää tällaisia sketsejä.

https://www.youtube.com/watch?v=ail2DQLXlkQ&t=3s

https://www.youtube.com/watch?v=A6kvbcrJsZs

Nyt asioille, joille noissa nauretaan ei saa enää nauraa, koska juuri millekään mikä on hauskaa ei saa nauraa. Woke-aikamme on täysin huumorintajuton eikä sananvapautta enää ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu