Ulkolinjan dokumentti kertoo karun totuuden lääkebisneksestä. Mm. 5000% hinnakorotus lääkkeen hintaan ja paljon muuta epäeettistä toimintaa löytyy:
https://areena.yle.fi/1-50591354
Kylmä lääkebisnes
7
219
Vastaukset
- Anonyymi
Epäeettinen lääkebisnes ei ole mikään uusi asia. Esim. kolesterolilääkkeisiin liittyvästä vedätyksestä kerrottiin jo yli 10 vuotta sitten:
https://areena.yle.fi/1-50179436- Anonyymi
Vedättää tai ei, melkein 90v mittarissa ja tuskinpa olisi näin terveenä ilman kolesteroli lääkettä. Ensin Lipitor nyt saman tehtaan halpatuote ATORVASTATIN PFIZER.
Kysy vaan kuinka moni on jo lähtenyt paremmille maille ja osa on sellaisia jotka VIHASIVAT kolesteroli lääkettä ja uskoivat kaiken maailman juttuihin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vedättää tai ei, melkein 90v mittarissa ja tuskinpa olisi näin terveenä ilman kolesteroli lääkettä. Ensin Lipitor nyt saman tehtaan halpatuote ATORVASTATIN PFIZER.
Kysy vaan kuinka moni on jo lähtenyt paremmille maille ja osa on sellaisia jotka VIHASIVAT kolesteroli lääkettä ja uskoivat kaiken maailman juttuihin."Kysy vaan kuinka moni on jo lähtenyt paremmille maille ja osa on sellaisia jotka VIHASIVAT kolesteroli lääkettä ja uskoivat kaiken maailman juttuihin."
Kysyn vaan että kuinka moni on jo lähtenyt paremmille maille niistä jotka uskoivat medikalisaatiomainontaan ja käyttivät kolesterolilääkkeitä tai muita turhia lääkkeitä.
- Anonyymi
Minulla oli kolesteroliarvot koholla, ja aloitin lääkityksen.
Yhtä epäterveellisesti syönyt edelleen, muutenkin huonot elintavat, mutta arvot on kuitenkin laskeneet lääkityksen käytön aikana.
Joku taika ainakin kolesterolilääkityksellä on.- Anonyymi
jos lääke sopii, niin mikäs siinä.
itse sain ainakin kolesterolilääke , Atorvastatin melkoiset haitta-oireet, ettei ainakaan ko. lääkettä.
- Anonyymi
Hyvä kolumni aiheen tiimoilta:
https://www.sannamarin.net/blogi/2010/08/10/34342/?page2 - Anonyymi
lääketehtaa on bisnesyrityksiä siinä kuin mikä tahansa liikeyritys.
jotkut kestää enemmän lääkkeitä, ja toiset on herkempiä haitta-vaikutuksille, ja onhan pakkausselosteessakin ne haita lueteltu , - ihan melkoinen pötkö !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El966526MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny535594Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.694374NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun834264Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja844015Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.811381- 781207
- 3281175
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?35958Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is304891