Näin kusetetaan nykysuomessa asiakasta.
Loviisan K-Marketissa väärät hinnat...
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onkohan tuossa hesarin jutussa kyse vain yhden asiakkaan tapauksesta?
Tarkoitatko, että hylly hinta on eri, kuin kassa hinta ?
Jatkuvasti kävi paikallisessa K-Marketissa jokunen vuosi sitten niin, että alennettua hintaa ei huomioitu. Taitavat K-kauppiaat olla ahdingossa Keskon ahneuden takia.
Onhan tota joka marketis. Viime viikolla ei tullu ale hinta kassalla tokmannissa. Asia hoitui kyllä kuitenkin jälkikäteen.
Tämä hintakusetus on jatkunut K-ketjussa jo vuosia.
Oli jo korkea aika nostaa tämä huijaus julki.
Ainakin minun käyttämissäni kaupoissa eniten hyllynreunan ja kassajärjestelmän eroja on ollut Prismoissa. (Tosin en käy K-marketeissa, vaan super- ja Citymarketeissa.)
Keväällä simapaketeissa oli hyllylappu 0,99 ja kassalta tuli 4,99. Oli kuulemma tarjous päättynyt ja lappu jäänyt vahingossa. Ja toden totta, päiväystä oli vuoden verran eteenpäin eli vanhat oli myyty pois. Sain kuitenkin hyllyn hinnalla. Siman teko saa odottaa ensi vapun tietämille, inshallah.