Viimeksi Ukrainaan hyökätesään Putin on tehnyt karkeita virhelaskelmia. Hän on ajanut itsensä tilanteeseen, josta kunniallista ulospääsyä ei näytä olevan.
Voidaanko Putinia enää pelastaa pinteestä
Anonyymi
3255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Putin tietää sen itsekkin. Putin on maailman yksi vihatuimmista ihmistä kautta aikojen.
Putin on ajannut itsensä nurkkaan. Ja häviää vaikka tappaisi kaikki ukrainalaiset. Maailman viha Venäjää vastaan.
Kurva Putin
Kurva Russia
Putin on pian tappatanut lapsia enemmän kuin Hitler
Suvakkien lapsia saakin tappaa ja väärämielisiä raiskata. Siksi Marco de Wit ei tuomittu väärämielisen kanssa rajusta iloittelusta. Mano ei anele vaan ottaa sen mikä Marco de Witin on oikeus nauttia.
Ikävä kyllä Putin voittaa kuten voitti Krimin kin ei sille vaan mahda mitään Venäjällä riittää kalustoa ja hulluja ammusten eteen kauemmin kuin muilla eikä Putin piittaa vähääkään mitä muut ajattelee nyt vaan kaupunki kerrallaan pidetään pika vaalit
Harmi vaan että se venäjän saatavilla oleva kalusto alkaa olla jo toisen maailmansodan aikaista jolla ei paljoa tee modernissa sodassa.
Tsaarin aikaista rautaa kaivetaan esille
Tää on Putinin viimeinen taisto. Historia tulee kirjaamaan hänet venäläiseksi tum-
peloksi kautta aikain.
Median kautta on välittynyt kuva, että hänessä on myös inhimillinen puoli ja hän kaipaa arvostusta. Valitettavasti arvostusta ei taida enää tulla tekipä hän mitä tahansa.
Venäjän kansa arvostaa kannatus vaan nousee
Ja ellet arvosta, niin häkki heilahtaa.
Tilanne voi kääntyä nopeastikin.
-Saksan entinen liittokansleri Angela Merkel, 67, sanoi, että Eurooppa ei saa olla naiivi tai sinisilmäinen Venäjän presidenttiä Vladimir Putinia kohtaan. Merkelin mukaan Putin haluaa tuhota Euroopan ja Euroopan unionin.
DDR:n kasvatti Merkel tuntee Putinin hyvin.
Merkeli oli vain itsekin mukana siinä sinisilmäisyydessä Havonen tietysti kaikista pahin
Ei kai Putinin ykkösajatus ollut tuhota Eurooppa ja EU, vaan se hyökkäsi Ukrainaan, väärin se on länsimaisin silmin katsottuna. EU itse sekaantui asiaan ja laittoi lusikkansa soppaan.
Kyllä se siltä näyttää, että Putin on tehnyt korjaamattomia virhearviointeja, eikä paluuta enää tavanomaiseen tilanteeseen ole. Se on katastrofi ainakin Putinin kannalta. On vain ajan kysymys. milloin ja miten Putinin aika päättyy. Se aika jo lähestyy. Ei tiedetä mitä seuraa lähitulevaisuudessa!
Juu, meni vaatimaan puolta Eurooppaa etupiiriin. Huvitti kyllä joidenkin kommentit, Putin kaipaa huomiota muilta mailta…
IS:
– Minusta pelottavin asia siinä on, että hän on itse asiassa järjissään ja ymmärtää, mitä hän tekee, Zelenskyi totesi.
– Sanoisin, että se on pelottavin johtopäätös – hän ymmärtää, mitä on tekemässä, hän tietää, kuinka monta ihmistä hän tappaa. Hän tietää, kuinka monta on raiskattu ja kenen toimesta ja kuinka monta lasta on tapettu tai karkotettu.
– Maailma salli tällaisen henkilön kehkeytyä sillä ideologialla ja asenteella ihmisiä kohtaan. Maailman tulisi ymmärtää, että tämä tulos – tämä virhe tilanteen sallimiseksi – on koko maailman vastuulla.
Joka ikistä tappajadiktaattoria oottaa helevetin lieskat ja riivaajahenget, eikä avunhuutoja kuule kukaan muu kuin emäsaatana, ja sekin nauraa kylmää naurua avunhuutajille.
Putinin jälkeen nousee valtaan Medneved, ja on putiniakin pahempi. Sehän on päästellyt jo pirun hönkäyksiä.
Jos Putinilla olisi moraalia ja omatunto, niin hän voisi tajuta tehneensä hirvittäviä vääryyksiä ja rikoksia. Mutta psykopaatteja eivät moraali ja omatunto häiritse. Psykopaatit eivät koskaan näe mitään vikaa itsessään, kaikki on aina muiden syytä. Putin on niin tyylipuhdas psykopaatti, että hänen kuvansa pitäisi olla siinä kohtaa sanakirjassa.
"Psykopatian piirteitä ovat lipevyys, mahtipontisuus, itsekeskeisyys, syyllisyydentunteen ja empatian puuttuminen, valehtelu, petollisuus, tunne-elämän pinnallisuus, impulsiivisuus ja toistuvat rikokset."
Mikä kaikki kuvaa täsmälleen Putinia ja hänen tekojaan, pienintäkin piirtoa myöten.
Nämä putiinit ja Medjevedit on kaikki Neuvostoliiton C.C.C.P. -tuotoksia he ovat täydellisiä neuvostoihmisiä
Kiitos, erittäin hyvin kiteytetty.
Nämä ovat boshevikkikommunistien perillisiä ja niiden ideologian, joka on ihmiskunnan syöpä - nykyiset toteuttajat.
Putin on jo menettänyt kasvonsa. Häpeä tahraa häntä.
P ei tunne sanaa "häpeä".
Maailma on kauhuissani Hirmuhallitsija Putlerin teoista
Näin käy, kun judoka Pietarin nakkijonosta päästetään suurvallan yksinvaltiaaksi.
Anonyymi 14:03 osuu asian ytimeen. Onnittelut!
Napakymppi! Onnittelut täältäkin.
Ei lopu ammukset ei ja Valkovenäjällä lisää varastossa Putin kuten kaikki muutkin Venäjällä pitää hyökk siis operaatiota oikeutettuna toimittaja kyseli Venäläisiltä kaikki tuki Putinin toimia ja ylistivät omaa armeijaa
ukrainalaiset vie ruuan suomalaisten köyhien suusta, heikentää terveyspalveluita.
opiskelijoiden, työttömien, eläkeläisten ruokajoissa vievät kermat parhaimmat tuotteet päältä, sen lisäksi valittivat jos saavat väärää tuotetta tai 1 päivän vanhaa, vaikka hyvin voipi syyä,
terveyspalveluissa tietty kapasitetti, kaikki ylimääräinen pitkittää jonoja, sekä palveluiden pariin pääsyä, hyvin yksinkertainen asia.
omat asunnottomat ilman asuntoa yli 7000 tuhatta espoo, vantaa, helsinki, ukrainalaiset ilman jonoja ohi, päälle saavat harkinnavaraista jne kaikki tuo maksaa, sen maksaa veronmaksajat.
Fenerbahce fans chanting "Vladimir Putin" name vs Dynamo Kyiv
https://www.youtube.com/watch?v=6FzvezzHczs
Ei Natoa tule vaikka kuinka ruinaatte. t. Erdoganin kannattaja läl läl lää Artikla 5 unta on seuraavksi suomi alistuu, ensiksi alkuruoka talous alas, sen jälkeen kylmä, nälkäinen kanssa alistuu helposti mihin vain.
Usa auttaa välivaalit demokraatit häviävät, sen jälkeen Joe Biden eristyksissä ilman valtaa, kuohittu lopullisesti, nyt havaitsemme erilaisia oireita dementtiaa, sekä motorikka häiriöitä, mahdollinen syöpäkin jonka hän itse päästi suustaan.
Olkaa hyvä
26min-34min siinä kaikki mitä haluan sanoa, jos jaksaa katsoa 26-36min saatte vastaukset, Natoon, Turkiin, Venäjään, Viroon, Englantiin, puolaan, yms
kun aina nämä viisastelijat jaksaa täällä.
energiaan sekä ruokaan saatte samalla, joten joko jaksatte tai että varautukaa ajoissa, minulla 12kk tarpeet, jos että itseänne ajattele, niin puolisoanne tai perhettänne.
PETER LAVELLE WITH SCOTT RITTER: IN-DEPTH DISCUSSIONS ABOUT NATO, RUSSIA, UKRAINE AND THE WOKE WEST
https://www.bitchute.com/video/ZIOrTCb3eV5J/
TG 817: The Gaggle Talks to Scott Ritter
https://www.youtube.com/watch?v=iBDFUftPuVA
Miksi pitäisi pelastaa pinteestä?
Ja ainoa kunniallinen ulospääsy on se, että hänet tuomitaan Haagissa.
Miksi kaikki yrittävät etsiä jotain ihme kunniallista ulospääsyä tilanteesta, jonka Putin lakeijoineen on ihan itse saanut aikaan?
Siispä vastatkoot myös teoistaan.
Viimeistään nyt venäjälle tarvittaisiin uusi perustuslaki, jota myös pitää tällä kertaa noudattaa. Siinä kiellettäisiin "turvallisuuselinten" kasvattien ja neuvostoaikaisten ihmisten osallistuminen politiikkaan.