Putin kuvitteli saavansa Drone tehtaan

Että Bayraktereja alettaisiin valmistaa Venäjällä.
Ei kiitos nuohan varastaisi innovaatiot ja patentti alta aikayksikön
553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onneksi sentään edes Israel ja Iran (erikoinen pari!) toimittavat droneja Venäjälle.

Äänestä
  • Israel avustaa Putinin oligarkkeja näiden juutalaisuuden takia. Osa on kyllä jo siirtynyt Moskovasta Tel Aviviin.

    Äänestä

Drooni. Droonien jne.

Äänestä

Ei ne mitään varasta. Mitä ne niillä tekisi? Eivät osaisi tuottaa kuitenkaan. Kiina ja Japani niitä toimivia kopioita osaa tehdä. Venäjä tarvii kokonaisen tehtaan ja ulkolaiset pyörittämään sitä.

Äänestä

Onneksi sentään on mahtava Suomi, joka tietää minne rahat lähetetään. Venäjä kaatuu, kun avustuspaketit ja rahakasa saapuu Kiovan torille!
Hurratkaa taas kerran, 33 000 ukrainan turvaanhakijaan on jo Suomen tantereella!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Että Bayraktereja alettaisiin valmistaa Venäjällä.
Ei kiitos nuohan varastaisi innovaatiot ja patentti alta aikayksikön

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu