Vaadin Suomen hallitusta lopettamaan Venäjää kohtaan asettamansa pakotteet ja lopettamaan aseviennin Ukrainaan. Samoin vaadin myös tehdä Eu.
Ukrainan kärsimys loppuisi ja voisi alkaa normalisoimaan kauppasuhteita Venäjään. Olemme hävinneet tämän erän Venäjälle ja voisimme vielä pelastaa mitä on jäljellä. Talvi tulee tuhoamaan tätä kyytiä koko Suomen ja Euun.
Ukrainan kärsimys loppuisi ja voisi alkaa normalisoimaan kauppasuhteita Venäjään. Olemme hävinneet tämän erän Venäjälle ja voisimme vielä pelastaa mitä on jäljellä. Talvi tulee tuhoamaan tätä kyytiä koko Suomen ja Euun.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Vaadi myös putelta sitä että lopettaa maailmanvalloitushaaveensa ja korjaa jäljet Ukrainassa.
Vaadi siitäkin unelmasta luopumista häneltä että ei tekisi uutta neukkulaa takaisin. Soiku vai mikä sen putinin ukon nimi on, sanoo että ryssä tekee neuvostoliiton uudestaan.
Vaadi myös että pysyy itärajan toisella puolella tuo ryssä. Nämä vaatimukset kun saat onnistumaan, niin meillä ei ole hätää.
Siis jos saat.
täysin samaa mieltä ja natohakemus peruttava myös
Vaadin suomalaisia lopettamaan uskomaan eun,naton,ukraina valheisiin.
Trolli hyvä. Olisit vakuuttavampi, jos osaisit kirjoittaa suomea. Mutta kun et osaa.
Vaadin meidän taloyhtiön puheenjohtajaa viemään moponsa pois pihalta. EU; n pitää tehd siitä direktiivin.
"Kannatetaan"!!!
Vaadin Venäjää vetäytymään välittömästi valtaamiltaan alueilta ja alkavan rahoittaa öljytuloillaan Ukrainan jälleenrakennusta.
Kannatan! Venäiset pysykööt omalla tontillaan! Kukaan ei tule sinne!
Ei tuo voi olla järkevän suomalaisen ajattelua
vaadin että menet hoitoon ja nopeasti