Rakas Salis, mulla on paha mieli. Kävin provoamassa ja häiriköimässä vauva.fi:n Aihe vapaa-keskustelupalstalla, eikä siellä pidetty minusta. Epäilivät minulla olevan kusta päässä ja kurat housuissa. Noin niinkun objektiivisena tarkkailijana, oletko huomannut minussa jotain omituisuutta? Mielestäni olen ihan normaali suomalainen pieni (180 kg) nainen, joka vain haluaa levittää flatuksen ilosanomaa.
Niin että kui o, olenk mää hullu?
Salis, onko mulla kusta päässä?
11
283
Vastaukset
- Anonyymi
Pieris darling
Kompetenssini ei riitä tällaiseen diagnoosiin, mutta näin epävirallisesti kyllä epäilen, ettet pelaa ihan täydellä pakalla. Ei se mitään, kukapa muukaan tänne kirjoittava olisi ihan terve.
Jatka kohtalonviivojesi suunnassa kohtia paratiisia, olet siellä onnellinen. Leijut kevyessä kakelluskaasussa sieraimet ruskeina ja kakkelbergmarjoja pureskellen, siinä on sitä jotain. Olen kade.
T: Leposide-Salis Kukaan ei ymmärrä minua ja taidettani. Nyt siellä vielä joku pakettitalomamma ulisee, että minulla ei ole mitään rajaa mitä kirjoitan. Olen väärinymmärretty nero. Jälkipolvet kyllä arvostavat netin tukkinutta taidetta. Kaikkeni teen nostaakseni mammapalstankin tasoa ja tämä on sitten kiitos.
Leuka rintaan ja kohti uusia pettymyksiä. Ja ryppyreikä auki ja kohti uusia tuulia.- Anonyymi
Pieris darling
Suosittelen sisätautilääkärin vastaanottoa, pääset nimittäin lääketieteen historiankirjoihin metaanin tuotannollasi. Siinä kalpenee Siperian metaanipäästötkin, kun avaat ruparesorisi. Kaasua ja kiinteää lentoesinettä Turun talousalue sakeana, yleishälytys, kaasunaamarit, ruoka ja vesi ihmisravinnoksi kelpaamatonta, autoista sulaa maalipinnat ja renkaat, jne.
Pyydä samalla saikkua pari kk, pääset tositoimiin.
T: MT-potilas Salis
- Anonyymi
Ongelma ei ole kovinkaan iso. Jos edes on onkelma laingas. Kun muistaa välillä vetää narusta niin kyllä se yläpönttö tyhjenee laakista ja sitten on taas hyvä olla. Mikä tärkeintä kaakelipotta on taas tyhjä ja valmiina vastaanottamaan uuden satsin luonnollisia tuotoksia.
- Anonyymi
Pieris darling, Leelian lepotuolini
Nyt mun täytyy avautua sulle, kun Espoon E-junassa menin kohti isoa kirkkoa (Tsadi), ni rupes kakuli punkeen ulos ruparesorista. Samalla kun jööti tulee aanuksesta ulos, ni myös pili kankistuu. No, simultaanisti tämä tapahtui. Endokrinologi kertonee tarkemman syyn.
Mutta siinä oli joku vartijapelle, kun oli kiinnostunut mun pilistä enämpi kun kakulista. Halus imee mun pikkupiliä (8cm kusistondiksessa ja pesemättömänä). Leipasin sitä lättyyn, ja nyt oon Pasilan pulissivangkilassa.
Pieris, pelasta minut.
Käytä vaikka kaikki metaanivarantosi. Nyt tarvitaan kaikki eväät.
Paetaanko taas Pahamaalle?
T: Papillon-Salis- Anonyymi
Pieris, voimia omaisille.
Jälleennäkemisen toivossa. Kiittäen ja muistaen.
Suru-Salis
PERSE RUTAJAA, POIS ALTA KAIKKI, NYT TAPAHTUU KAUHEITA!!!!
*matalaa hulinaa ja purlutusta...
puuuuuuuh huuuuuuh mourrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr RUTKUN RUTKUN RUTKUN RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKSSSSSSSSSSSSSSSSS KLURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR ROTLOTLOTLOT PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFT FÄPÄPÄPÄ FÄPÄPÄPÄ AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRGGGGGGGGGGGGGGHHHHHHHHHHHHHHHH PERKELEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRGGGGGGGGGGGGGGHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
RIPULIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII PERSEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE VETELÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ PASKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHH HAISTAKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA KAIKKI PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIITKÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ PASSKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
MULLLLAAAAAAAAAA NYKIIIIIIIIIIIIIIIIII PÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄSSSSSSSSSSSSSSÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ MUT EN HALUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA KUPITTAAAAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
HAISTAKAAAAAAAAAAAAAAAA PITKÄÄÄÄÄÄÄÄ PASKAAAAAAAAAAAAAAAAAAA RIPULI MÖRJÄPERSE KAKKAPÖKÄLE HAJU OKSENNUS PASKA VIRTSA TOYOTA HIACE
ULOSTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH RUPINEN PERSEEEEEEEEEH
HAISEVA RYPPYREIKÄ
VISVASYYLÄINEN PAKARA
ROIKKUVA KAKKANOKARE PERSESILMÄSSÄ
HAISTAKAAA PITKÄÄ PASKAAA KAIKKI JA IMEKÄÄ PARSAA IDIOOTIT JAKKUPUKUKONTTORISTIT HIENOHELMAT, KALKKUNAT PASKIAISET
MÖRRRRRRJÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ ÖRINÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ ÖLIÖLIÖLI
KALJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA VIIIIIIIIIIIINAAAAAAAAAAAAAAAAAAA GAMBINAAAAAAAAAAAAAAA SORBUSTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
VETÄKÄÄ MÖRJÄINEN RYPPYREIKÄ PÄÄHÄNNE JA PAETKAA RYPPYREIKÄÄN SENKIN TÄYSIN IDIOOTIT VAJAKIT MINÄ EN TAIVU KOSKAAN TIETÄKÄÄ SE, SENKIN PASKAPERSEET TI-TA-NIC
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRGGGGGGGGGGGGGGGGGHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
naks....
jaa mää vai? kui?- Anonyymi
Helpottiko? Voin aistia bukeesi tänne Espoon parkkihallin perukoille asti. Taitaa olla länsituuli?
Pidän vapaan viikonlopun kakellushommista, koska olet jo miinoittanut eteläisen Suomen ilmatilan.
Loma-Salis
- Anonyymi
Pieris, suomalaisen perimätiedon mukaan kateus ylittää kiimankin, joten kerron tämän vain sinulle. Älä jaa tietoa eteenpäin.
Sain 45-v. synttärilahjaksi viime viikolla Kultaisen Anustapin. Onkohan se niinkuin kultakello eläkkeellelähtijälle, vai tulppa metaanikaasuni levittämiseen?
Se tuntuu ohjeen mukaan oikein asennettuna sangen miellyttävältä, ja E-junassakin matkustajat istuvat viereeni. Olenko palautumassa normaaliksi? Vai onko tämä joku välivaihe paratiisiin tms?
Pieris, auta.
T: Tappi-Salis - Anonyymi
Pieris, ny ois vakava diaknoosi.
Mulla lentää tuhkaluukusta Audin kampiakselin laakereita, Skootan perseensuristimia, Peukeotin dildoja yhtenä Kymenä tohon parkkihallin takaseinään. Mitä teen? Vedänkö ranteet auki, vai liityngkö Virheään puolueeseen?
Ryppynaru singuttaa viimeisiään, maksa-arvot tapissa.
Pieris darling, pelasta minut. Ei se Pruneein sulttanikaan päässy bylsiin sua, kun laitoin... No, katto samasta lehdestä kun "pääministerimme" pimppaseikkailut.
Epätoivo-Salis - Anonyymi
Pieris darlink, omko sulla kausikortti sinne hoopolaan? Siis se Gold-malli? Tuntuu että oot virtaa ottamassa viisi viikkoa kuukaudessa. Omko mannapuuro aamujyvineen (pipolääkkeet) herkullista?
Jospa muutan sinne, ja elämme onnellisina aamujyväpöllyssä. Perustetaan perhe, pari foinikialaista käkkäräpäätä ottolasta ulkoistettuna Medi-Helin piloteiksi, lapsilisät meille, lisää aamujyviä.
Pieris, rakstan sinnuu. Putin pelastaa meidät kohta Mariinilta, hyvä niin.
T: Iltapäiväkankea-Salis
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13913243Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen853685Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1283000Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791420Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?371393Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1551356Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151294Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141224- 811081
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205989
