Auto merkkien kummallinen mainos hapatus

Anonyymi

Auton vaihto edessä taas, kun en ajelle kuin 3 vuotta uutena ostetulla autolla, mutta kun mainoksia kuvien kera sattuu lehdistä silmään , niin näyttäis olevan nämä autot tarkoitettu "rimppakinttu hempukoille" sekä neek..... eikun värillisille. Varsinkin KIIAaa , aasialainen merkki, ei näköjään normaalit eurooppalaiset mies ostajat kiinnosta. No , en ole ennenkään omistanut kyseistä merkkiä , enkä tule omistamaankaan.
Tämmöisiä mainoksia kyhäilevät mainostoimistojen huh haa pintaliitäjä sakki, mutta tilaaja ne kumminkin maksajana hyväksyy.

3

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei taida isot kansainväliset autotehtaat tehdä pelkästään Suomeen suunnattuja mainoksia joissa vatsakas ruutupaitainen lippispää pieraisee ja könyää autoon ja sanoo "so gut".

      • Anonyymi

        Niin, ja ollaanko ostamassa autoa vai sitä mainosta? Ei se auto siitä sen kummemmaksi muutu mainosti sitä sitten minkä näköinen tai värinen henkilö tahansa.


    • Anonyymi

      Kun lukee sun jorinoita, sulle sopis parhaiten mäkiauto, olisit vähemmän vaarassa muille liikkujoille. ps. muista kypärä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      3033
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1590
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      221
      1345
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1041
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1022
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      977
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      887
    Aihe