Tuomari pohtii vielä asiaa...
Olettekos nähneet sen jakson Top Gearistä, kun kolmikko oli matkalla Alabamaan. Kaikki ajoivat omalla autollaan ja kirjoittivat toistensa autoihin iskulauseita, joilla kaverin henki lähtisi. Pysähtyivät sitten huoltsikalla ja henki meinasi lähteä, kun hillbillyt hyökkäsivät. Kamera hajosi ja vain ääninauha jäi hurjasta paosta videolle. Näyttelijä Steve Martin osaa soittaa tosi hyvin banjoa, jos elää vielä.
Onkos teillä jo omaa Onlyfans sivustoa tai edes sivua? Kustantavat itsensä kuulemma tosi hyvin.
Lähdin etsimään itseäni Kalasatamaan. Eksyin ja pyörin ympyrää. Näin on käynyt ennenkin; koko paikka on ollut suurta rakennustyömaata ainakin viisi vuotta jo ja mitään näkyvää ei ole saatu aikaan. Menin Teurastamonkin ohi, mutta ei kannata ottaa pakastinta täyteen lihaa, kun sähkön hinta on pystysuorassa nousussa ja on kasvissyöjä.
Jossain noissa Kalasataman kolmessa tornitalossa, ylimmässä kerroksessa asuu tänne joskus kirjoitteleva pervokki. Kattotasanteelta pääsee riippuliitimellä aina Keravalle asti, suotuisissa tuulissa. Takaisinpaluu on hankalaa, kun julkisiin ei suostuta sitä liidintä ottamaan. Ulvoo aina täydenkuun aikaan ilkosillaan kattotasanteella ja se ääni peloittaa ihmisiä läpi Hesan.
Valtion ensi vuoden budjetti valmistui eilen ja mursututkimus sai merkittävän 27 miljardin euron potin. Myös pieni- ja keskimunaisten elämää helpotetaan.
Viikon uutisiin kuului myös, että Mikko Alatalo sai vihdoin Eric Claptonilta luvan "Tears in Heaven"- kappaleen kääntämiseksi ja levyttämiseksi suomeksi. Clapton kirjoitti laulun, kun hänen 4- vuotias poikansa tippui pilvenpiirtäjän ikkunasta. Alatalo oli pyytänyt oikeuksia 30- vuotta, mutta hänen käännöksensä poikkesivat liikaa alkuperäissanoituksista.
https://www.is.fi/viihde/art-2000008978967.html
Eläkeläiset- yhtye sai nuo oikeudet jo 30 vuotta sitten - rahamiehet tietävät, mistä narusta ny'itään:
https://www.youtube.com/watch?v=6P8xIuvB0f4
Onko pienempi etikettivirhe sanoa: "Onkos neiti rouva vai neiti?" vai sanoa: "Onkos rouva neiti vai rouva?"
Emil Lindholm haluaa nopeasti perille, kun sen muijan ääni on niin ääriärsyttävä!
Baddingin kotitalo Somerolla on valmis! Myös perheen kioski on matkan päässä auki.
Stigi kertoo kirjassaan: "Tie, Totuus ja Stigi, että maailman ensimmäinen rap- biisi oli oikeastaan "Ruusuja Hopeamaljassa" by Erkki Junkkarinen. Biisin videolla Junkkari esittelee mautonta kultalevyin ja muijien ja kuuluisuuksien kuvin varusteltua kotiaan jo 30- vuotta ennen kuin ensimmäinen amerikkalainen räppäri heitteli seteleitä ilmaan, bikinimuijien tanssiessa taustalla. Taisi olla Riihimäellä tämä Junkkarin lukaali.
https://www.youtube.com/watch?v=Ne4u6p3-LTU
Missä osavaltiossa sijaitsee Kansas City?
Jos meinaa mennä kaivelemaan mutaa Englannin joista, joista tunnetuin on Thames, niin lisenssi maksaa 90 puntaa ja sillä saa kaivaa kolme vuotta. Tämän harrastuksen nimi on "mudlarking" ja tarkka käännös suomeksi on "sotkua". Videoita löytyy nimellä paljon.
Hevosenkenkäravun viimeisetkin sukulaiset kuolivat 350 miljoonaa vuotta sitten. Elämä on joskus liiankin yksinäistä...
Moskovan Maailmanrodeo 2070 peruttu!
1
222
Vastaukset
no mikä ihme se on kun venäjä vaipuu syvään uneen tekojensa tähden. 100 ellei tuhatvuotiseen uneen..kirillinkin persuuksiin työnnetään tulinen seiväs helvetissä kun jumalan nimessä pahoja suosii ja tsemppaa.
Mulla oli blogi muttei paljasta persusta..kuvia muuten ja tekstii meni unholaa 2000-luvulla..
kalasatamassa oon ollu hanslankari 90-2000luvun taitteessa..työhaastattelussa 2000 luvulla enkä muuten ole siellä enää oleskellut..minulla on kaksoisolentoja koska on vihaihmisiä jotka tahtovat mulle pahaa.. asun sen vuoksi kaksoisolentoineni monessa penthousessa pitkin pk-seutua..toistaiseksi..
alatalo avautus seksielämästään..hiukan ALA-arvoista..ei kiinnosta.. taitaa tulla kesä..
jättäisin etiketit kun nykyään mies on nainen nainen mies hetero on homo tai bi..tai trans tai sukupuoleton tai alieni..miksi on tarvis kysyä onko herra tai rouva neiti vai mies vai mikä ihmiseläjä? Voit kysyä..no mikäs ihmiseläjä säää oikeen oot? Ei voi mennä metsään..
baddingin talo oli pieni niinkuin erkki junkkarisenkin..
kansasissa..siellä missä preeria avutuu ja jättitakiaispallot pyörivät autioituvissa kylissä.. kylissä jossa asuu vanhus, mieli sairas ihminen, erakkomuija niin ja se yksinäinen mäyräkoira nimeltä oskari..
mudlarkingia oon kattonu tuubista..hmm pieniä löytöjä ei niin kiinnostvaa..no ehkä sitä siellä vois kokeilla kun on historiallista kerrostumaa paremmin suomeen nähden..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.932168Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452132Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861271
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311100Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men581048- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910