Seinäjoellekin rakennettu hulluna useita padel-kenttiä mutta nyt alkaa ihmisiä jo tylsistytttää ja padel-hallien konkurssiaalto tulossa.
https://www.hs.fi/visio/art-2000008956307.html
https://www.hs.fi/visio/art-2000008956307.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
No eipä voi lukea kun on maksumuurin takana.
miks etelä-pohjamaalla ja varsinkin seinäjoella pitää ampua yli kaikki jutut. voisi tehdä yhden tai kaksi ? mutta jos tampereella hesassa on kymmenen tehdään tännekin...komiaa...se on sitä cowboy meininkiä välittämättä seurauksista. yritysmyynnissäkin oli jo tulossa myyntiin paikallisia putikkeja. eräskin 2 pistettä omistava hampurilaispaikka mainosti niin komiasti että mahdollista koko maan ketjuksi...huh huh eikä pärjää edes keskusta ideapark alueella
Se hampurilaispaikka kaatuu vielä. Niillä on 10 vuoden vuokrasopimus Ideaparkissa jossa maksaa jättisumman joka kk vaikkei käy asiakkaita.
Kyllä tähän padelmiinaan on menty pitkin suomea. Olen työni puolesta ajellut siellä täällä ja näitä uusia isoja padelhalleja on aivan uskomattomissa paikoissa siis aivan tuppukylissäkin.. Ei tarvitse olla oraakkeli joka ymmärtää että hypen laskettua lasketaan konkursseja.
Ei kyllä kyllästyttäisi! Mutta kun on sairaan kalliit pelitunnit! On käyty muutaman kerran lastenlasten kanssa kuin myös ystäväporukalla, muttei enää, liian arvokasta touhua pelkän pelikentän tunnin vuokrauksesta 👎
näin on ja sama koskee noita ruoka paikkoja no onhan niitä nyt ihan liikaa. hurmoksessa kun laskettiin että koko maakunta ostaa ja syö seinäjoella ei ajateltu että mitä vaan voi tapahtua. nyt tapahtui
Just tänään ajoin Padelhallien ohitte noin klo 18.00.Pihat täynnä autoja
Padel on 2000-luvun sähly. Ne ketkä ei osaa/pärjää tenniksessä huomaavat että lajin helppous viehättää. Kaikki joilla on varaa pelata padelia, lähtevät kokeilemaan. Jossain vaiheessa sitten huomaavat että tenniskentänkin vuokra on halvempaa, kuin padekentän ja tuntevat itsensä kusetetuksi. Aika moni tuttu jo hyytynyt lajiin.
Viäläkö sitä kössiä pelatahan joka oli suurta muatia takavuasina
Rakennettu "hulluna". Halleja taitaa olla kolme?
Konkurssi taitaa korjata myös Keskisen Kallen firman. Näyttää olevan protestilistalla. 🧐
Padel or die menossa mukana
Paadelia pelaa ne jotka ei osaa tennistä
Muistan kun padel villitys aloi lyötiin kaverin kanssa vetoa juurikin siitä kun täällä on tapana että kun yksi rakentaa tekee toinen viereen,kuinka monta padelia olisi enää hengissä 15v jälkeen? no ei vielä olla siinä pisteessä mutta kohta...3v vielä
Verottajalla taitaa olla saatavia Padel hallilta:
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/heikki-paasosen-padel-yhtiota-haetaan-konkurssiin-yhtiokumppani-joskus-hikkoja-tulee/311f59b5-2873-4a3b-8a4d-3e8130356c99
Mitä tää paadeli nyt taas olikaan, en ole kunnolla omaksunut. Heitelläänkö siinä liitokiekkoa verkon yli? Keksinkö juuri uuden trendilajin?
Tämä on just etelä-pohjalaista idiotismia, kun joku pärjää hyvin, perustetaan saman alan yritys ja kuvitellaan että itsekkin pärjää hyvin, vaikka lopputulos on, ettei kumpikaan pärjää!
Näin käy, kun uskonnon numero on parempi kuin matematiikan!
Mökkipeli niinku frisbeekin jossa heitellään makkaralautasia hienoilla nimillä,niinku birdie,tai hole in one.
Padel-hallien rakentajat tekivät muutama vuosi sitten huomattavia tilejä.